Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik a pótfelvételi?...

Hogyan zajlik a pótfelvételi? Ott van esély, hogy bekerüljek oda, ahova eredetileg akartam menni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy úgy érzem hogy a felvételi tárgyas érettségik nem éppen a legjobban sikerültek. Csak jövőhéten lesz a betekintés de a megoldókulcsok alapján nem sikerültek valamilyen fényesen az írásbelik. elsősorban orvosnak szeretnék menni, meg megjelöltem a sima biológiát is de sajnos úgy látszik hogy max csak a biológiára vennének fel a leendő pontszámom alapján, én pedig orvosnak szeretnék inkább menni.

Mind bioszból, mind kémiából emelteztem, a kémiánál sejtettem, hogy nem lesz olyan fényes, de a biosznál most csalódott vagyok mert arra tényleg sokat készültem.


Az érdekelne engem, hogyha engem felvesznek az ELTE biosz szakjára, akkor augusztusban még van esélyem arra, hogy átmenjek a SOTE-re (még ha cserébe a fizetősre megyek)?

Vagy jobb az, hogy ha elkezdem a biosz szakot és ha továbbra is orvos akarok lenni, akkor 1 év után az egyetemi felvételi útján átmenjek a SOTE-re?



2017. jún. 2. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha a pótfelvételin eléred a ponthatárt, akkor van.

Szerintem felesleges elkezdeni a bioszt ,ha nem azt akarod csinálni, mivel teljesen más a kettő.

Ha nem gond, hogy fizetősön ki kell fizetni min. 2 milliót, max ha jó az átlagod utána kerülhetsz át államra, akkor hajrá.

2017. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ok köszi... én is így gondolom!
2017. jún. 2. 10:06
 3/13 A kérdező kommentje:
És a pótfelvételin a (fizetős) ponthatárok alacsonyabbak mint amennyi eredetileg volt a fizetős ponthatárú szakokon??
2017. jún. 2. 10:37
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Pótfelvételire azt hiszem, úgy nem jelentkezhetsz, hogy máshova felvételt nyertél, nekem legalábbis tavalyról ez rémlik, de lehet, hogy nincs igazam.

Ami biztos, hogy ha orvos akarsz lenni, ne kezdd el a bioszt. Véges az államilag támogatott féléved, és jól jöhet orvosin, ha nem tizenkettő van, hanem tizennégy.


Pótfelvételin általában a feltöltenül maradt helyekst hirdetik meg, és azt is önköltségesen. Orvosin általában nem szokott sok hely maradni, mondjuk nem is jelentkeznek sokan az önköltség miatt. Csak akkor jelentkezz, ha nem lesz gond kifizetni azt a kétmillió-ötszázezret, és betonbiztos, hogy következő évben felvesznek. Ebben az esetben megmaradnak az állami féléveid, mert önköltségen voltál, és kreditbeszámítással második évben folytathatod tovább. Ha nem, akkor elképzelhető, hogy végig önköltségen maradsz, ha nem kerülsz át kérvény és az átlagod alapján.


Szerintem - hogy őszinte legyek - egyszerűbb kihagyni egy évet, ha idén nem sikerül, és valami mást csinálni. Ha újra letennéd a bioszt és a kémiát, valószínű, hogy stabilabbak lesznek az alapjaid, és te is nagyobb önbizalommal mész majd, mintha csak úgy becsúsznál vagy pótfelvételiznél. Nem kell hallgatnod rám, és megértem, hogy kihagyni egy évet miért hangzik ijesztően, de tényleg nem egy utolsó megoldás, szerintem akár ezen is gondolkozz.

2017. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor nem csinálhatom azt hogy ha felvesznek államira akkor kérem a felvetélimet egy önköltségesre, ugye?
2017. jún. 2. 11:43
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Második mondja jól, akkor nem jelentkezhetsz pótfelvételire ha máshova felvettek, és nem is látom értelmét annak hogy kifizess kb 10 milliót hogy orvos lehess.
2017. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Magyarul vagy elkezdem az évet biosz szakon és 1 év után átjelentkezek orvosira, vagy pedig kihagyok egy évet és jövőre újraérettségizek a felvételi tárgyakból?
2017. jún. 2. 15:40
 8/13 anonim válasza:
100%
Szia :) ha most nincs elég pontod az orvosihoz akkor hiába kezded el a biologiát mert CSAK ÚGY, nem fognak átvenni orvosira egy másik szakról. Újra kell felvételizned akkor jövőre, de jövőre se fognak felvenni ha már most sincs elég pontod. Ha az orvosi a vágyad, akkor ősszel újra érettségizel és újra jelentkezel.
2017. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
A fizetős orvosit meg szerintem felejtsd el. :) Kivéve ha van rá bőven keret :D :) Fiatal vagy de szerintem tisztában vagy már a pénz értékével és érted hogy itt nem 2-300.000ft/félévről van szó, hanem súlyos milliókról. Először a szüleiddel vagy bárki egyébbel beszéld át a dolgot hogy ezt tényleg KÉPESEK-E / HAJLANDÓAK-E vállalni, anélkül hogy csődbe menne a család :D . De ha meg simán megengedhetitek magatoknak a tandíjat, akkor meg csak azt tudom mondani irány a fizetős és sok sikert kívánok a továbbiakhoz. :) :) :)
2017. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A SOTE-n általában az önköltségesen magasabb a ponthatár, mint az államin:S

2. Ha nem vesznek fel idén, de az orvosi a cél, akkor ne vesztegess el államilag támogatott féléveket a biológia szakra, hanem az egyik (vagy minkét) tárgyból jelentkezz javító érettségire!

2017. jún. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!