KRE jogász képzés?

Figyelt kérdés

Mennyire éri meg itt végezni? Pázmányt jelölném meg elsőnek, aztán a Károlit, hogy ha Pázmányra véletlenül nem kerülnék be, akkor biztos, hogy maradjon egy lehetőségem még. Vidékre nem szeretnék menni, az ELTE pedig nekem nem szimpatikus.

Nektek mi a véleményetek erről? Hallottam rosszakat az egyetemről, szóval érdekelne. Illetve mennyivel könnyebb elvégezni, mint máshol?



2017. jún. 2. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
én úgy hallottam, hogy a diplomájuk a munkaerőpiacon a legkevesebbet éri a többi egyeteméhez képest
2017. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem...később majd Pesten szeretnék ügyvédi vizsgát tenni és praktizálni.
2017. jún. 2. 16:39
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is így hallottam, de ha minden igaz ügyvédként nem fogják megkérdezni, hogy melyik egyetemen végeztem.
2017. jún. 2. 16:40
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
megkérdik, ahogy a diploma átlagot is megkérdik
2017. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Valóban a Károlit becsülik legkevesebbre, ez tény. Az már persze más kérdés, hogy ez jogos-e vagy nem. (Ezt mindenki döntse el maga, de alapja biztos van...)


Én azért a helyedben megfontolnám a "vidéket". Én spec. egy "vidéki" karra járok, és tőlünk többen is Bp-n gyakornokoskodnak nyáron ügyvédi irodánál.

2017. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A vidék sajnos semmiképpen nem lenne jó. Pesten tudnék a közelben lakni és elég jól kijönnék, vidék sajnos nem sikerülne.
2017. jún. 2. 22:10
 7/11 anonim válasza:
70%

Amúgy statisztikák szerint már nem a leggyengébb jogász szak a KRE. A tanárok és professzorok között is vannak akik kiváló munkát végeznek.


Nem az egyetem számít elsősorban hanem a diploma minősítése, illetve egyéb plusz eredmények (otdk, tdk részvétel, nyelvvizsgák, pályázatok, gyakorlat)


Persze azt nem mondom, hogy nincs olyan, hely ahol nem kötik ki, hogy ELTE, SZTE, vagy min. PPKE az elvárás.

2017. jún. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De mivel ügyvédi irodát akarok nyitni majd, ezért szerintem nem fontos, hogy melyik egyetemen végzem. Úgyis megtanulnám és 100%-osan állnék hozzá.
2017. jún. 5. 12:14
 9/11 anonim válasza:
68%

Sok esetben annyira jo, amikor azok kommentelgetnek akik azt se tudjak mirol van szo es nem is tanultak jogot es meg nem is oda jarnak! En jartam mindkettore! Ugyanaz a nehezseg. Csak ugye itt ez a nehez ott meg az. Karolin jobb oktatok voltak, (pl.MTA tagok stb). Pazmanyon nem volt egy darab szigorlat se, Karolin az volt rendesen.

Lenyeg a lenyeg, hogy mindketto jo! Nem hibazol melle egyikkel sem. Elte nekem sem volt szimpi. Most a kerdes az, mit szeretne az ember. Mivel az Elte a legnehezebb, ezt alairom. Ezert mondjak ra, hogy a legjobb. De az, hogy valami a legjobb vagy legnehezebb let kulon dolog. Legjobbat nem lehet meghatarozni, mivel jonak mindegyik jogi egyetem jo!

2017. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, én is így vagyok, ugyanezzel a felállással, nekem is a cél a Pázmány lenne, de a Károlit is bejelöltem hogy nehogy ne sikerüljön bejutnom egy képzésre sem. ( Az ELTE nekem sem volt szimpi.)Én vidéki egyetemről jövök, pontosabban már most végzek egy jogi szakirányon, és nekem tetszik a jog (persze van kivétel jogágakban ami nem tetszik), ezért gondolkoztam el a jogász képzésen, remélem nem bánom meg. :)
2017. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!