Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász vagy a pszichológus...

Jogász vagy a pszichológus képzés könnyebb?

Figyelt kérdés
Idén végzek a középiskolában és ez a kettő ami nagyon érdekel. Viszont az egyetem mellett majd dolgoznom is kell, ezért fontos, hogy ne legyen olyan vészesen nehéz.

2016. nov. 16. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő nehéz. Ahogy a vége is. De a kettőnek semmi köze egymáshoz. Nem azt kéne tanulnod, ami a legjobban illik hozzád? Az egyetem melletti munka nehéz lesz, akárhová is jársz. De nem mindegy, hogy miért lesz nehéz 5 éved, mert utána azt csinálod majd 30-40 évig. Ez alapján kéne dönteni, nem az alapján, hogy melyik képzés a könnyebb (szerintem ezek pont nem megúszósak).
2016. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

A párom negyed éves jogász hallgató, én pedig most végzek pszichológián. Különbség, hogy én nappalin vagyok, ő pedig levelezőn végzi és mellette dolgozik. Ha nappalin végzed a jogot, nehézkes, hogy mellette elmenj dolgozni (bár lehetetlen nincs), pszichológián viszont lazán menni fog, hogyha nem hajtasz a kitűnőre. Viszont pszichológián csak 4,5-6 felett kaphatsz ösztöndíjat.


Összességében míg én a vizsgaidőszakban stresszmentesen vizsgázok, a párom vért izzadt. Ezerszer könnyebb a pszichológia. De nézz meg egy Büntetőjog könyvet és egy Atkinson - Pszichológia könyvet!


Hajrá! :)

2016. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy a kettőnek ne lenne semmi köze egymáshoz. Amúgy kérdező, nézz utána az igazságügyi szakpszichológusnak, elképzelhető, hogy ilyesmi szóba jöhet nálad, mint végcél.


Nappalin mindkettő mellett piszok nehéz dolgozni, én is azért csúszom most a pszichológia képzésen, mert közben dolgoznom kell.

2016. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is idén érettségizem, jogra szeretnék menni. Te melyik egyetemre?
2016. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!