Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek hogy jövôre ne...

Mit tegyek hogy jövôre ne bukjak matekból?

Figyelt kérdés

Most vagyok kilencedikes egy közepes színvonalú gimnáziumban, éés hát a matek enyhén szólva nem az erôsségem :D. Bár ezt a tanévet hármassal zárom matekból, de ebben rengeteg meló van (minden dogára kb 2 napot végiggyakoroltam, és heti 2x járok tanárhoz). Ôszintén szólva kétségeim vannak a jövô évvel kapcsolatban, mert ha már elsôben így szenvedek vele, mi lesz késôbb ,mikor sokkal nehezebb lesz. Mit csináljak? Gyakoroljak nyáron is? Bármit megteszek, de nem akarok megbukni (határozott terveim vannak a jövôre nézve)

Elôre is köszönöm a válaszokat! :)

16/L


2017. jún. 2. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
20%

Ha máshogy nem megy, akkor sok gyakorlással :/ Próbálj összefüggéseket keresni, megtalálni a gyakorlati alkalmazását a dolgoknak, hátha úgy könnyebb. Figyelj oda továbbra is az órán, oldd meg újra az órai feladatokat otthon...

Ha nagyon unatkozol a nyáron, én esetleg valamilyen kreatív tábort javaslok. Merre élsz? Pl a Pannon Egyetem minden nyáron szervez középiskolásoknak természettudományos, matekos tábort, ami leginkább kísérletezésből, kirándulásból, barátkozásb áll. Nekem jó élmény volt :)

2017. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megismerkednék a GeoGebrával. Kezdetnek például ezt ajánlom:

[link]

Innen elindulva számtalan megoldott feladatot is találsz, többségében úgy szerkesztve, hogy lépésenként kapsz ötletet és ellenőrzési lehetőséget. Hidd el, így sokkal könnyebb lenne a nyári önkéntes tanulás. Persze ha szükséges, nagyon szívesen segítek mindenben.

2017. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!