Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes japánt tanulni egyetemen?

Érdemes japánt tanulni egyetemen?

Figyelt kérdés

ELTE BTK - japán


Érdemes vele foglalkozni? Engem mindenképp érdekelne, viszont az is kíváncsivá tesz, hogy az elvégzése után milyen lehetőségeim lesznek majd egy ilyen diplomával az életben.


Arról is regélhetnétek még, hogy esetlegesen mely nyelvek tanulásai (ELTE-n) rejtik magukban a legnagyobb potenciált.


2017. jún. 3. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy mi a célod vele. Egy nyelvet mindig jó tanulni, hiszen hihetetlen nagy potenciál van benne, azonban nem mindenki tudja kihasználni.

Kezdjük azzal, hogy mégis mi vonz a japán nyelvet illetően? Az animék, vagy tényleg az igazi történelme, az ottani lét, emberek, stb.

A kettő nem ugyanaz. Általában az animézés nem ad elég kitartást ehhez az egészhez, és hamar rájössz, hogy japán nem csak az animékről szól, hanem ott is van normális élet is.


Érdemes megtanulni, hiszen fordítókat, tolmácsokat mindig keresnek, és nem olyan sok van belőlük. Főleg itthon. Azonban ehhez magyarul is jól kell tudni.


Munkahelyeknél nem mindenhol, de van pár hely, ahol hatalmas előnyt jelentene, de itt is inkább a nyelvből fakadó tudásodat aknáznák ki, és nem az egyéb tudásod.


Lehetőségek.. ez attól függ, hogy mennyire tanultad meg a nyelvet, milyen képességeid és készségeid vannak.

Léteznek olyan emberek is, akik profin beszélnek egy nyelvet, tökéletesen értik is, mégsem tudnának élőszóban fordítani egyik nyelvről a másikra, és még írásban is szenvednének ha folyamatosan fordítani kéne. Hiszen sokan azonnal váltanak fejben, és ugrálni(nagyon gyorsan), vagy egyszerre mindkettőt használni nem is olyan könnyű.

Vállalkozásoknál sokszor szakirányú nyelvtudás kell(erre is fel kell készülni.)

2017. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem igazán érdekelnek az animék, sokkal inkább vonzz a kultúra. Mindig is szenvedélyes ember voltam, aki imád utazni, nem mellesleg nekem nyelveket tanulni olyan, mint másoknak pecázni. Hobbi. Jelenleg 3 nyelvet beszélek, ugyebár a magyart (:D), angolt és szlovákot.


Nagyon vonzzanak az ázsiai nyelvek, illetve az orosz. Az ázsiaiból a japán tetszik a legjobban, de a kínaitól és a koreaitól sem határolódom el, mivel ezeket is szívből szóló szeretettel tanulnám.


Fogalmazzunk inkább így: japán, kínai, koreai vagy orosz - ezek valamelyikéből szeretnék jövőt magamnak :)


Mindenképp komoly szintre szeretném fejleszteni az adottan kiválasztott nyelvet. Ahogy mondtam: ilyeneket tanulni nekem olyan mint másoknak pecázni. Kikapcsolódás és szórakozás. Persze azt is tudom, hogy egyetemen le is izzadhatsz ezektől. Nos, egy kis kihívás sosem árt :D

2017. jún. 3. 11:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes erre a szakra menned, ha japán tolmács/nyelvtanár/fordító/idegenvezető szeretnél lenni, de rengeteg olyan irodai munka is van, ahol csak az az elvárás, hogy legyen diplomád + nyelvtudásod, ott betanítanak arra, amire kell és degeszre keresed magad a nyelvtudásoddal. Vagy akár mellette elvégezhetsz kereskedelmi, közgazdász vagy bármilyen másik képzést is, és akkor lehetsz mondjuk értékesítő egy adott cégnél, aminek Japánnal van kapcsolata.


Én Eltén tanulok, 5 nyelven beszélek, ebből 2 olyan, amin "még csak" középszinten, de azokat is felsőfokra akarom felfejleszteni, utána pedig igazából enyém a világ, manapság mindenhol kapkodnak az olyan emberek után, akik jól beszélnek nyelveket :D Én konkrétan tolmács vagy nemzetközi értékesítő szeretnék lenni. Szóval, megéri ezt a szakot elvégezni, de akkor tényleg úgy, hogy profi szintre fejleszted annak az adott nyelvnek az ismeretét.

2017. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező csak amiatt szólok hozzá most, hogy a téged érdeklő nyelveket egyetlen személy weboldaláról ingyen tanulhatod:


Bence, aki Japánban élő kvantumkémikus, Kobe-ban él, vlogol élményeiről, és vlogjaiban, cikkeiben több nyelvet oktat:


japánt, oroszt, angol, kínait.


imulat.com


Onnan a youtube oldalára is eljuthatsz.


Asszem japán,orosz, angol nyelvekből felsőfokúja van.

2017. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!