Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon melyik egyeteme...

Magyarországon melyik egyetemen van lehetőség a biomérnök szakot levelezőn, államilag finanszírozottan tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a biológia, és mindenképp ezzel kapcsolatos szakra szeretnék jelentkezni, úgy, hogy a szak ne ütközzön az állatvédelemmel kapcsolatos elveimmel, így a biomérnökire jutott a választásom.

Olvastam a BME honlapján, hogy a levelező tagozatosoknak egy félévvel (7helyett 8) tart az oktatás. Azonban a Felvi.hu-n egyáltalán nem láttam kiírva, hogy indulna bármelyik egyetemen is ebből a szakból levelező tagozat.

A kérdésem, hogy akkor most (nem csak a BME-n) van-e biomérnökin levelező, államilag finanszírozott tagozat?

És, hogy a felvételihez hány tantárgyból kötelező emelt szinten érettségizni?

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. márc. 1. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem találok, de lehet, jövőre hirdetnek.
2017. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ha érdekel a biológia ne biomérnöknek menj:D a név kicsit megtévesztő ide inkább matek, kémia, fizika kell, a biosztudásodnak nem sok hasznát veszed.
2017. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

#2-es válaszoló: Tudnál valamit ajánlani, ami szorosan kapcsolódik a biológiához, és azért el is lehet vele helyezkedni? Illetve levelezőn is lehet tanulni?

Amúgy semmi bajom a matekkal, fizikával és kémiával, de nem ezek az elsődlegesek.

2017. márc. 1. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Biológia alapszak? Élelmiszerménök?
2017. márc. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A biológia alapszakon már én is gondolkodtam, de elrettentett, hogy 10/9-en azt mondják, hogy a biológusok nem találnak munkát. És ugye, nyilván azt is számításba kell vennem pályaválasztásnál, hogy ha elvégeztem az egyetemet akkor megtudjak élni.

Az élelmiszermérnökiről elég jókat hallottam, de ez nem igazán nekem való. Valami egyéb ötlet?

2017. márc. 5. 09:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Agrármérnök?
2017. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!