Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újra érettségizni majd irány...

Újra érettségizni majd irány az egyetem - de hogyan?

Figyelt kérdés

3 éve érettségiztem. Rosszak voltak az év végi jegyeim meg az érettségi sem sikerült fényesen.


Újra elmennék 2 tantárgyból emelt érettségire, immár felkészülten.


A kérdésem:


Ugye az egyetemekre van jelentkezési határidő. Akkor viszont még az újonnan tervezett emelt érettségikbe még bele sem kezdünk (mivel május körül van).


Addig, amíg a kettő emelt érettségi nincs meg, addig fel kell töltenem a régi érettségim adatait? Vagy nem kell és majd ha megvannak az újak, azokat pótolom utólag?


2017. jún. 3. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A felvételi jelentkezést le kell adni február 15-ig, de az érettségi eredményeidet beküldheted nyár közepéig. A dokumentumpótlási határidőig. Másnak sincs érettségije korábban. Nem baj, ha feltöltöd a régit, a jobbikat veszik figyelembe automatikusan.
2017. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
A helyedben megpróbálnám az októberi érettségit (szeptember elejéig lehet rá jelentkezni, ha jól tudom, de ennek nézz utána) Ha nem sikerül akkor még mindig mehetsz jövő májusban. Február eleje környéken van a felsőoktatásba a jelentkezés.
2017. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóknak teljes mértékben igazuk van, amit én még hozzá tennék az az, hogy szerintem ilyen esetekben érdemes keresni egy tanárt, akivel beütemezitek, hogy mikor mit és hogyan, mert ahhoz , hogy teljesen egyedül felkészülj rengeteg időre és akaratra van szükség. A tanár picit rövidíteni tud ezen és, ha olyat keresel, aki vizsgáztat, akkor tudja, hogy mit és hogyan érdemes tanulni. Tudom, hogy elég drága egy-egy érettségi vizsga, de én bepróbálkoznék a szeptemberi alkalommal vagy azzal, hogy az egyik emeltet szeptemberben a másikat pedig májusban teszem le. Nekem sokkal könnyebb egyszerre csak egy dologra koncentrálni, de ezt embere válogatja. Én is újrafelvételiztem és akkor minden addig meglévő eredményemet feltöltöttem a felvire.
2017. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!