Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettséginél mennyire szokott...

Érettséginél mennyire szokott beválni a fellebezés? Volt olyan aki anno fellebezett valamelyik vizsgatárgyból és ennek hatására adtak rá pluszpontokat?

Figyelt kérdés

Ma voltam betekintésen. Az emelt szintű történelmem 100-ból 71 pontos lett (az írásbeli). Összeségében nem egy rossz eredmény de úgy érzem, hogy (kissé) lelettem húzva, különösen az esszé résznél. A szaktanárom holnap lesz az iskolában, ő megígérte hogy segít nekem alaposan átnézni és ha úgy van akkor segít beadni egy fellebező nyilatkozatot.

Az érdekelne, hogy volt itt olyan akinek anno fellebezéssel sikerült még kicsikarni pár pluszpontot a dogájára? Általában ez mennyire szokot sikeres lenni, mennyi esély van erre?



2017. jún. 6. 10:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

Általában fogsz nyerni pontokat és fogsz veszíteni is. A szaktanároddal ezt átnézheted, és ha ő javít emelt szinten, tudni fogja, hogy mire adnának meg pontot, és mi az, amit kegyelemből kaptál meg, és lehúzhatnak.

Én nekem most úgy jött ki, hogy másfél-két pontot húzhatnak le a teszten, ugyanennyit fel, viszont az esszében akár 4-5 pontot is nyerhetnék (osztószám miatt persze felezni ezt kell). De hát minden pont számít.

2017. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Emelt bioszon két feleletválasztós kérdést is rosszul javítottak (WTF, ezt hogy lehet elnézni), és emelt kémián is eléggé érdekesen (értsd rosszindulatúan) javították az egyik számolást, amire végül kaptam három pluszpontot. Igaz, a biosz és a kémia is sokkal egzaktabb, mint egy töriesszé, de én megpróbálnám a helyedben.
2017. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Na végül beadtuk a fellebezést, de csak a tesztben 5 feladatrészben. Remélem legalább 2 pontot kapok az 5-ből.
2017. jún. 7. 11:13
 14/15 anonim ***** válasza:
18%

Megkaptad a

pontokat ?

2019. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
18%

Vagy mennyit

adtak meg

2019. jan. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!