Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van rá lehetőség hogy lejjebb...

Van rá lehetőség hogy lejjebb mennek az egyetemi felvételi ponthatárok idén?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul sikerült az érettségim és ahogy nézem másnak is, nekem 10 pontal lesz kevesebb mint a tavalyi megjelölt egyetemem által megadott felvételi ponthatár, lehet hogy lejjebb viszik a ponthatásokat ?

2017. jún. 7. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
melyik egyetem? melyik szak?
2017. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ELTE ÁJK
2017. jún. 7. 11:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Simán lehet. Szaktól is függ, de szerintem olyan nagy változások nem lesznek az eddigiekhez képest. Nálunk is sok embernek sikerült rosszabbul mint amilyenre számított, úgyhogy simán el tudom képzelni, hogy mennek lefelé a ponthatárok, főleg ott ahol sok embert vesznek fel.
2017. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
költségtérítéses vagy államis?
2017. jún. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak sajnos engem ez a szak érdekel és ez az egyetem azon kivül szinte semmi sajnos , köszönöm válaszodat !
2017. jún. 7. 11:46
 6/9 A kérdező kommentje:
költség térítéses
2017. jún. 7. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is emelteztem töriből, nekem 68% lett. Ha maximális lesz a szóbelim akkor 78%-ra felmehet. SZóval én is örülnék ha idén alacsonyabb lenne a ponthatár.
2017. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Költségtérítésesnél elképzelhető a 10 pontos pontszám esés. Ez attól függ, mennyi a kapacitás az adott egyetemnél az adott szakon, mennyi államist tudnak felvenni és a maradék helyekre mennek a költségtérítésesek a felvételi pontszámaik sorrendjében. Így elképzelhető költségtérítésesen 10 pont mínusz, bár a pontos szakot nem mondtad még meg.
2017. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igaz ! bocsánat ; Jogász szakra szeretnék bekerülni
2017. jún. 7. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!