Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e lehetőség az egyetemi...

Van-e lehetőség az egyetemi jelentkezésemen módosítani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Beadtam a jelentkezésem 3 budapesti egyetemre,viszont időközben családi okok miatt nekem szeged megfelelőbb lenne.Arra vonatkozna a kérdésem ,hogy van e lehetőségem valahogy szegedre menni pest helyett(alapvetően a felevételi pontszám alacsonyabb szegeden),akkor ha valamelyik pesti egyetemre felvensznek?

#Budapest #felvételi #Szeged #egyetem.felsőoktatás
2017. márc. 5. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Új sulit már nem vehetsz fel, csak a sorrenden módosíthatsz

Esetleg júliusban jelentkezhetsz, ha hirdetnek pótfelvételt, de csak egyetlen helyre, és csak költségtérítéses képzésre

2017. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan arról lenne szó ,hogy úgy előreláthatólag olyan 410-420 pont környékén leszek majd.Alapvetően jogász képzésekre jelentkeztem az ELTE-re a Pázmányra és a Károlira.Az államilag finnaszírozott pontszám ugye 460 amire igen csekély esély van,szóval alapból önköltséges képzések jöhetnek szóba.A probléma az lenne,hogy az egyik közeli rokonom mozgássérült lett(szegeden él) és napi segítséget igényel.Nos..Igazság szerint a szegedi jogi karral sincs semmi ellenvetésem,csak szimplán úgy adtam be a jelentkezéseim ,hogy a 3 legmagasabb pontszámú helyet választottam ki,így szeged kimaradt.Azonban az említett ok miatt segíteni is tudnék az adott hozzátartózómon és a lakhatás kérdése is egyszerűbb lenne,valamint a családnak se lenne további költség egy "gondozó" fogadása.Ilyen esetben mi a teendő?Tudom...Buta kérdésnek tűnik,de pl ha törlöm a jelentkezési helyeim és pótfelvételin jelentkezek szegedre ez esetben van rá mód ,hogy szegeden folytassam a tanulmányaim jövő szeptembertől?
2017. márc. 5. 09:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg a szegedi egyetemnek kellene írnom egy kérvényt ezzel kapcsolatban?Sajnos elég váratlanul ért minket ez a helyzet és igen tanácstalan vagyok ,hogy mi tévő legyek...
2017. márc. 5. 09:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt nem fogják hagyni, már nem tudsz több iskolát megjelölni, hiába kérvényezel bármit is. Mint előttem mondták annyit tehetsz, hogy ha esetleg nem vesznek fel egyik megjelolt helyre sem, akkor pótfelvételin megjelölöd az önköltségest Szegeden, viszont ott tandíjat fizetned kell :/
2017. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a helyzetedet. :( Az a legjobb, ha törlöd a jelentkezési helyeket, és remélhetőleg hirdetnek Szegedre pótfelvételin. Vagy elkezded az egyetemet, és a családi okokra hivatkozva megpróbálsz első félév után átjelentkezni, de ez necces.
2017. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek.Ment a zöld kéz :)
2017. márc. 5. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Valamikor átlehet menni az tuti, de szerintem leghamarabb félévkor (december-február) között és az ottani tárgyakat el lehet fogadtatni.
2017. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!