Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy készülhetnék fel egy...

Hogy készülhetnék fel egy emelt biosz érettségire?

Figyelt kérdés
Biológiából kéne érettségiznem, ha gyógytornászra akarok menni(fizikából nem vagyok annyira jó, kémiából meg nincs érettségiztető tanárunk-a suliban). Azt mondták felsőbb évfolyamról, ha bioszból emelten akarok érettségizni akkor már most kéne rá készülni-ugyanis állítólag hiába egyetemen is tanít a tanárunk, gimiben nem igazán tanulunk az órákon. Utolsó dogán nem voltam azt mondta házi dogát csináljak az adott 30oldalból. Évvégén 5 lettem, jövőre biosz fakton leszek, és 2év múlva érettségizek. Mondjam a tanárnak, hogy emelten komolyan akarom, és utolsó évben emelt biosz fakton leadná vagy önállóan készüljek fel?

2017. jún. 12. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen érettségire az önálló készülésed lesz a legfontosabb, az órák csak a támpontokat adják meg hozzá, meg hogy legyen valami átfogó és logikus elképzelésed a tantárgyról. Nem kell tuldimenzionálni a biosz emeltet, tipikusan az az érettségi, amire korrektül készülve nagyon jó eredményeket lehet elérni. Mozaikos (gimnazistáknak) vagy panemsulis biológia könyvet tanuld végig, csináld meg az előző évek feladatsorait, és szerintem simán menni fog.
2017. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3 honap alatt keszultem fel biosz emeltre 0 tudassal. 78%-os eredmenyt sikerult elernem. Ajanlom hogy old meg az osszes erettsegiket es tobb könyvből tanulj. Szerintem egyébként a mozaikos könyvek a legjobbak.
2017. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én holnap megyek szóbelire, írásbelim 84%os lett.


Amit én ajánlok azaz, hogy nyomtasd ki az éppen aktuális követelményrendszert (ha emelten akarsz akkor a középszintű+emeltszintű leírást is vedd figyelembe!!)

az alapján fel lehet készülni. A könyvek amelyek nekem nagyon beváltak, azok a mozaikos könyvek + Dr. Lénárdos példányok, ezek kicsit kevésbé részletesek, de nagyon jól leírják a dolgokat. E mellé még ajánlom a mozaikos érettségi felkészítő könyvet, ez 2 db. Hajrá! :)

2017. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is bedobok neked pár ajánlást:

Mándics Dezső és Molnár Katalin:

Biológia középiskolásoknak érettségizőknek (Panemsuli)


ez a könyv nagyon naprakész, teljesen a mai érettségi követelményekhez van igazítva, ha tudod, ami ebben van az már simán egy 80-90% közötti emelt biosz érettségi eredményt ad.


Mivel emeltezni akarsz, akkor mellé célszerű

Bán Sándor: Kiegészítő fejezetek a biológia érettségihez -ez inkább ilyen érdekességeket tartalmaz, de hasznos.


illetve vannak feladatgyűjtemények is pl. ilyen a

130 tétel biológiából emelt szint-szóbeli című könyv, de vannak ilyenek írásbeli feladatsorokkal.


A lényeg! Mindig nézd meg milyen volt az előző emelt szintű érettségi feladatlap! Ezeket az Oktatási Hivatal oldalán találod

pl. íme a mostani:

[link]

2017. jún. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Ezeket a könyveket milyen könyvesboltokban találhatom meg, és a vmelyik válaszolónak, hogy ment a szóbeli?

2017. jún. 15. 23:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Amiket én írtam, azokat mindet meg lehet rendelni a bookline.u-ról, ők házhoz szállítanak, tehát ténylegesen nem is kell könyvesboltba menni, csak beregisztrálni náluk.


ezek azok, a könyvek, amikről én beszéltem itt látod őket árral:


[link]


[link]


[link]

2017. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!