Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Molekuláris bionikáról, a...

Molekuláris bionikáról, a Pázmányról mennyi az esélye valakinek, hogy valami fontosat csináljon?

Figyelt kérdés
Hogy valami olyasmiben vegyen részt ami aztán emberek életét segítheti... Szóval erre mennyi az esély? Mert sokat hallom, hogy az ott diplomázottak magas százaléka programozónak megy.

2017. jún. 14. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A végzettek elég nagy része megy doktorandusznak... évente 18 hely van. Ez egy 4 éves képzés, ahol lényegében van néhány tárgyad, pici tanítás, de főleg a kutatásé a főszerep. A Semmelweis-re is felvehetnek innen, ha már kutattál MSc-n. A kutatás lehet intézetekben, cégeknél vagy bárhol ahol van rá keret. Lényegében kutatóvá válsz. Szerintem Magyarország eléggé erős most a neurobiológia, agykutatás terén. Sokan végzünk aztán ezen a területen, mert az egész bionika egyik alapköve, hogy ember és gép között kapcsolatot teremtsünk az idegrendszer szintjén. Alapkutatás szintjén például a memória vagy a látórendszer megismerése, hogy aztán visszaállítsuk a látást, vagy epilepszia gyógyítása. Mi utóbbiakkal foglalkozunk. Rengeteg irány van.


... ugyanakkor többen vannak cégeknél, ahol bioinformatikai adatbázisokkal foglalkoznak, szimulációkkal amivel több rákfajta gyógyíthatóvá válik egyszer. Tehát nem csak doktoranduszként lehet tevékenykedni, bár erősen ajánlott a későbbiekre.


...de amit mindig mondok és fiatalon, főleg 18 évesen nehéz megérteni. Ez a szak nem való mindenkinek, sőt 90%-ban nem való azoknak akik ide járnak. Nem nagyképűségből, hanem egyszerűen nem elég az, hogy megcsinálgatod 5-ösökre a tárgyakat, hanem már az elejétől kezdve kell ezerrel olvasni a cikkeket, és kezdeményezni laboroknál, professzoroknál, hogy akarod csinálni. Évekig ingyen is akár... de szép lassan beérik a dolog.

Másfelől meg ne higgye azt senki, hogy a kutatás fejlesztésben mérnökként kikerülhető a programozás. Igen még a kutatási területen is 90%-ban programozni fogsz szoftver és hardver közeli nyelveken. Alkotsz, analizálsz, automatizálsz, optimalizálsz, modellezel.

Persze dolgoznak néhányan molekuláris biológiai laborokban, vagy víruslaborokban... de tény, hogy azért oda jobban preferálják a biológusokat. Minden más területen viszont óriási előnyben leszel a programozási és elektronikai tudással. Jó példa, hogy a biológiai kutatómunkáért szinte sosem jár semmi ösztöndíj, viszont ha megtámogatod némi szoftveres tudással a kutatócsapatot, ugyan úgy a kísérlet közelében lehetsz, de hamar fizetést is kapsz. Doktori ösztöndíjjal már simán kereshetsz annyit, mint egy programozó, de cserébe izgalmas a munkád és a legmodernebb laborokban tejben vajban fürdetnek.

2017. júl. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!