Molekuláris bionika?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet. Imádom a matematikát és a fizikát, nameg a biológiát. A kémiát kevésbé, bár azt is szeretem. Most matek-fizika faktra járok, mind a kettő jól megy. Kinéztem a molekuláris bionika szakot, mert nagyon tetszik. Itt azt írják ajánlatos a fizika + matek emelt. Ez meglesz. Viszont odaírták, hogy még a biosz illetve a kémia is jó lenne. Namost ennyit azért nem egyszerű megtanulni emelt szinten, nem is tervezem. A kérdésem, kémia és biológia középszintű tudással + mat. fiz. emelttel érdemes-e megpróbálni a szakot? Ahogy nézem az órarendet sok a kémiás óra is, nemigazán a biosztudás az, ami aggaszt. Ha most azért ráfekszem arra is, így itthon, önszorgalomból, és azt tanulom meg, ami kapcsolódik a szakirányhoz (pl. itt a Pázmányon van olyan, hogy 'a molekulák világa' és ezért nem a műanyagokat fogom nyomatni) akkor van esély arra, hogy elvégezzem ezt a szakot? Vagy van valami alapozó óra is kémiából? Ez csúszással jár? (bár a tudásom nem 0-n áll, a középszintet tudom és 10.-ig emelt szinten tanultuk-azaz minden *-os leckét is vettünk a könyvben- a kémiát, csak a faktosoknak tovább megy még, nekem ez a DNS-RNS nukleinsavaknál megszakadt).

Köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 16. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én oda járok.


Az első héten vannak felmérő "zh-k" aláírásért. Van fizikából, matekból és kémiából. Mindegyik leginkább középszintű érettséginek felel meg , mivel azt nézik, hogy az alapokat mennyire tudod. Ha valamelyik nem sikerül akkor fel kell venni azt a felzárkóztató tárgyat, de nem csúszol semmivel, csak párhuzamosan átismétlitek az alapokat. Én nem is nagyon ismerek olyan embert aki a kémián csúszott volna el. Progon szoktak meg matekon. Szóval ne ez tartson vissza, hogy csak középszint megy kémiából. Simán elvégezhető. Nem emelt szintű kémiát kérnek és eléggé az alapoktól kezdődik az oktatás minden tantárgyból.

Biosz meg az első évben nincs is. És utána is fel van építve valamilyen szinten. És az is inkább biofizika lesz.

Ha van esetleg valami kérdésed, akkor privátban vagy itt tedd fel és majd megpróbálok válaszolni.

2017. máj. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ja egyetértek az elővel. (Most végzek MSc-n)


Egyébként egy olyan tárgyam sem volt ami megtanulhatatlan lenne, főleg kémia részen. Pedig semmi kémiatudásom nem volt. Ahhoz képest amit mondjuk a gyógyszerészek vagy az orvosisok tanulnak, vicc.


Csinálj amit szeretsz most, a mat fiz később sokkal többet ér.


Azt azért vedd figyelembe, hogy egyre több és több a diák a szakon. Szóval válogatni lehet a legjobbak közül is pár év múlva. Pl akár csak diplomáznál egy kutatócégnél.

Érdemes jól megtanulni programozni, mert az nagy előny kutatási területen is.

2017. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!