Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyobb esélyem van így...

Nagyobb esélyem van így bekerülni, hogy jóval kevesebb volt idén a jelentkező? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés

A szakon az előző két év statisztikája a következő:


2015

- ponthatár: 321

- összesen megjelölte: 280

- első helyen: 133

- felvettek: 114


2016

- ponthatár: 320

- összesen megjelölte: 327

- első helyen: 134

- felvettek: 117


2017

- összesen megjelölte: 232

- első helyen: 113


322 pontom lett, a szakon 140 a férőhely (régebben is hasonló), de ezt az előző évben sem töltötték fel, hiába nincs benne az államilag meghatározott ponthatárok között. Megkeresésemre azt mondták, azért húzzák meg itt a határt, mert a tapasztalat szerint nem tudják teljesíteni azok, akiknek kevesebb a pontjuk. Mire számítsak?



2017. jún. 16. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van esélyed bekerülni, de azért ez mindenképpen ponthatárközeli lesz. Ha ők maguk húztak meg ponthatárt, és tavaly se tudták feltölteni, elképzelhető, hogy idén is így lesz, de még bármi történhet.
2017. jún. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A következő 40 nap szerintem egy évvel megöregít majd...
2017. jún. 17. 01:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Naaa, kitartást. Már csak negyven nap. ;)
2017. jún. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sikerülni fog, semmi sem utal arra, hogy óriási pontemelés lenne (nem voltak könnyűk az érettségik, a kormány jelenleg nagy ívekben békén hagyja a felsőoktatást).

Megkérdezhetem, milyen szak?

Még 40 nap? Jesszus, addig én is idegállapotba kerülök :D Bár... Jézus is 40 napra támadt fel, gondolj erre :D

2017. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!