Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mondjuk 366 az összes...

Ha mondjuk 366 az összes jelentkező, abból 47 első helyen a ponthatár 294 lett és 95 főt vettek fel. A képzése max 100 főt vesznek fel. A többi 5 tanuló hova lett?

Figyelt kérdés
ha a ponthatár 294 és 95 tanulót vettek fel a 366ból, akkor a többi 5 tanuló vagy másik helyre nyert felvételt vagy nem érte el a pontot? csak az lehet, hogy máshova nyert felvételt, mivel ha nem érte volna el a pontot akkor mindig van még a 366ból diák, esetleg még az lehet, hogy nem érték el a minimum pontot,de az lehetetlen, hogy 366ból 95-en érték el. Vagyis akkor mindenkit felvettek a 366ból vhova, 95-öt ide és itt még maradt 5 hely. Mert ha elérem a minimum pontot (280) és még van 5 hely, akkor kötelesek a ponthatárt annyira hozni, hogy még én is beférjek?

2016. máj. 5. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egyel kevesebb pontja (293) több, mint 5 főnek van akkor nem fér bele a keretbe, ezért nem viszik oda le.
2016. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ja értem, köszönöm a választ!

Ilyenkor fellebbezni lehet? hiszen ő elérte a minimum pontot és még van hely a képzésen. magyarul őt fel kéne venniük, független másoktól.

2016. máj. 5. 18:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem éri el valaki a ponthatárt akkor miért vennék fel? A minimum egy dolog, a tényleges ponthatár meg egy masik. Azt veszik fel, aki eléri a ponthatárt. A kérdésedben ez 294. Akinek van ennyi pontja azt felveszik, akinek nincs, azt nem. Nem hiszem hogy ezen van mit fellebbezni. Elég fekete-fehér.
2016. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért mert ha van még hely a képzésen és elérte a minimum ponthatárt és nincs előtte olyan akinek több pontja lenne, akkor fel kéne, hogy vegyék.
2016. máj. 6. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is fel kéne, hogy vegyék.

Hiszen még van 5 hely, tehát akkor a további 5 diák - a soron következő (esetleg alacsonyabb ponthatárral) - még bele kell, hogy férjen; így lejjebb kell, hogy vigyék a ponthatárt.


Az a baj, hogy az egyetem lehet - elnézést - seg*fej és azt mondja, hogy 294 a ponthatár és nem viszi lejjebb, a szak minőségének megtartása érdekében (nézz utána, tényleg van ilyen szempont, ez alapján azt mondhatják, hogy 400 a ponthatár és kész; aki az alatt teljesít, azt nem veszik fel és nem érdekli őket a kapacitásszám)


Egyébként ez engem is dühít, de nagyon.


A másik lehetőség: még az érettségi előtt megjelölték a szakot; kijött a statisztika, ami ugye nem változik, de az érettségi eredményhirdetésén viszont kiderült, hogy ennek az 5 diáknak nem sikerült elérnie a felvételihez szükséges minimumponthatárt vagy a központilag meghatározott ponthatárt, ezért ők semmiképp nem kezdhetik el az egyetemet.


De szerintem inkább a ,,minőségre hivatkozva" lesz a megoldás, sajnos. :(

2016. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok:


Megvan a cikk, ahol olvastam.


,,Bartha Elek azt is közölte: a tavalyi évhez képest csökkenő létszámmal indulnak a képzések szeptemberben a műszaki, a természettudományi és technológiai, az informatikai és az általános orvostudományi karon. Véleménye szerint ennek hátterében az alsó ponthatár felemelése, és más olyan intézkedések állnak, amelyeket a minőség és a színvonal növelése, illetve megtartása érdekében hoztak. "


[link]


Tehát az egyetem erre a szempontra hivatkozva gyakorlatilag kénye-kedve szerint hozhatja meg a ponthatár felőli döntéseket.


Ettől még inkább kiszámíthatatlanná válik a felvételi kimenetele. :(

2016. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nincs olyan jogszabály, hogy ha a felvételiző elérte a minimum pontot es meg van hely a képzésre úgy, h csak o maradt, akkor kötelesek felvenni az egyetemre?
2016. máj. 7. 23:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs. :(
2016. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!