Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy mérnöknek milyen szintű...

Egy mérnöknek milyen szintű rajztudás kell?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy van sokfajta mérnök létezik de úgy általánosságban. Mert lehet,hogyha eljutok oda akkor megpályázom a mérnöki képzést. Matekból és fizikából erős ötös vagyok (a fizika az egész osztályban csak engem érdekel). Tehát úgy gondolom minden megvan egy mérnöki pályához kivéve a rajztudás(rajzból négyes vagyok).Azt szeretném tudni,hogy ennél több rajztudás kell-e és ha igen akkor tudom-e azt fejleszteni. Válaszokat előre is köszönöm!

2017. jún. 17. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sorrendben: (Elől amihez sok kell)

Építész-Tájépítész-Építő-Gépész-Mechatronikai-Egyéb (vegyész,villamos,élelmiszer,agrár stb).

2017. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy mérnökinformatikusnak például nagyjából 0, de építészeknek sem kell tényleges kézügyesség, csak jó grafikus gondolkodás, mivel a tervezés túlnyomó többsége elektronikusan történik.
2017. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia,

a címszavak között megemlítetted az ábrázoló geometriát. Nos, ennek is szigorú szabályai vannak, vonalzóval és körzővel szerkesztgetsz, csak egy kis térlátás kell hozzá, egyébként egyszerű. Műszaki rajzokhoz szintén nem kell kézügyesség, szintén szigorú szabályai vannak.

Persze építészmérnök és társainál kell a kézügyesség.

2017. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hova tűnt a többi válasz és a kommentem??
2017. jún. 18. 09:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Építészeknél amúgy a tervezés suliban elég sokáig kézzel történik. Talán a képzés felétől engedik meg használni a különböző programokat.


Ha a fizika ennyire érdekel, akkor én a villamosmérnökit ajánlanám neked. Egyik legversenyképesebb szakma ez most jelenleg. Mérnöki szakok közül ami még érdekes lehet az a gépész, mechatronikus és az informatikus. Többi elhelyezkedés illetve fizetési kilátások tekintetében eléggé leszakadt.

2017. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hova tűnt a többi válasz és a kommentem??


Működött a szólásszabadság!

2017. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szabályzat világosan leírja mit szabad és mit nem, ez nem szólásszabadság kérdése.
2017. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!