Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Titeket mi szokott motiválni...

Titeket mi szokott motiválni amikor matekból egy időszakban folyamatos kudarc ér? Mire gondoltok, ami inkább előre hajt és nem engedi hogy feladjátok?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy feladatmegoldást sem értek. (Lényegtelen hogy milyen feladatkörről van szó) Nem jön ki semmi ahogy kéne. A füzetben 56szor át van húzva és újra van írva minden ... ÁÁÁÁÁÁ. Normális ez matek-tanuláskor? Mit tegyek hogy ne adjam fel, ne legyek demotivált? Utálatos érzés amikor rákapsz az ízére, élvezed hogy megláttad a logikát szinte már euforikus siker érzeted van és hosszas számolás és gondolkodás után eljutsz a jó eredményig. :))))) Mintha a doktori diplomád védted volna meg. Aztán megnézed a megoldást a könyv végén és rájössz hogy HÜLYE vagy mint az ATOOOOOOOM. Nem csak azért mert rossz az eredmény, hanem mert a megoldás mellé írt magyarázatot sem érted és összefüggést se látsz 5dik olvasásra sem....

2017. jún. 17. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de ezt hogy kell elképzelni? Olyankor mit írsz egyáltalán? Azt ismerem, mikor csak ülsz kukán és nem találsz rajta fogást, meg azt is, mikor tudod, mit kéne csinálni, csak valahol elhibázod. De hogy ne érts belőle gyakorlatilag semmit és mégis buzgón dolgozz rajta?... Hogy állsz neki?
2017. jún. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor olyan résznél voltam, ami nem volt teljesen világos, akkor én lépésről lépésre mentem végig a feladat megoldáson. Ha van levezetett megoldás, akkor az nagy előny. Ha nincs, az sem gáz, el kell indulni egy gondolatmeneten. Mindegy mi az, meg kell próbálni levezetni. Mikor ismeretlen feladatba/problémába futok, pár perc gondolkodás után általában eszembe szokott jutni pár út, ami talán a megoldáshoz vezet. Lehet, hogy az első levezetés már jó is, de lehet csak a 8. lesz az. Utóbbi esetben a demotiváltság nálam is meg szokott jelenni, ilyenkor általában tartok egy pihenőt, majd újult erővel ismételten nekivágok.
2017. jún. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ez a leghelyesebb hozzáállás, de ez van. Mikor egyszerűen egyáltalán nem ment, általában eszembe jutott a volt matektanárom, akiről el kell ismerni, hogy kedves és aranyos volt, de így több évvel visszagondolva is olyan dilettáns mind a matematikához, mind az oktatáshoz, hogy arra nincsenek szavak. Nos, mindig úgy gondoltam, hogy ha neki sikerült egy egyetemet elvégeznie ebből, akkor nem létezik, hogy nekem ne menjen. És bejött, mert ment.
2017. jún. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálam is 2 évig. Mondjuk én nem tanultam abszolúte semmit, valószínűleg azért.

Elsőre nem is fog menni minden feladat, ezért is természetes, ha sorozatos kudarc ér ebben az időszakban. Nem szabad abbahagyni, nyúzni kell. Nincs mellébeszéd. Gyakorolni folyamatosan. Nekem sem volt egyszerű, másnak sem. Ez ilyen.

Vannak olyan szerencsések akiknek elsőre megy minden feladat, nem is tudják felfogni, micsoda ajándék akkora lángelmének lenni. De szerintem sokkal jobb érzés, amikor te magad jutsz el kitartó munkával egy szintre. Az az igazi küzdelem. A sikernek ára van, meg kell izzadni érte, harc nélkül nem megy.

Engem személy szerint az motivál, hogy minél többet tanulok és gyakorlok, annál jobb lesz a dolgozat. Meg persze engem boldoggá tesz, ha gyakorolhatok. Fel nem lehet ugrasztani az íróasztal mellől, ha én valamit tanulok, vagy gyakorlok, főleg a matekkal meg a fizikával vagyok így. Ha valamit megtanul az ember, azt senki nem veheti el. Te magad leszel több tőle. Nem hiába mondják, hogy mindenki saját magának tanul, mert tényleg így van.

A lényeg, hogy soha ne add fel! Kitartás! ;)

2017. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Engem mindig is az motivál, hogy kellő rááldozással megérthető.
2017. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!