Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már olyan szakasz az...

Volt már olyan szakasz az életetekben, hogy folyamatos kudarc ért titeket? Hogyan jutottatok túl ezen? Hogyan sikerült nem összeomolnotok?

Figyelt kérdés

Nincs túl sikeres életem, de sajnos az elmúlt pár hónap különösen rossz, és azt hiszem kezd tetőzni a dolog. Most államvizsgáztam a nyáron, ami ugyan sikernek mondható, én mégis életem egyik legnagyobb kudarcaként éltem meg, mert rájöttem, hogy abszolút nem testhezálló szakmát választottam, amit nem csak hogy már nem is szeretek, de jó sem vagyok benne.

Ennek ellenére ebben a szakmában keresgéltem állást, és csodák csodájára elég hamar találtam is munkát... bár ne találtam volna. Valószínűleg ki fognak rúgni egy hónap után, mert nem elégedettek a munkámmal. Én teljesen elégedett vagyok a teljesítményemmel,úgy látom ezen rövid idő alatt is rengeteget fejlődtem, teljesen önállóan tudok dolgozni, de úgy látszik ez nem elég. Alaptalannak is tartom kicsit a dolgom, mert nincsenek mellettem, egyedül dolgozom, így nem látom és nem értem, miből vonták le ezt a, következtetést, de biztosan ők az okosabbak...

Mivel amúgy is rendkívül érzékeny vagyok, így megviselt ez a dolog, most darabokban érzem magam megint. A huszonpár évem alatt rengeteg, de tényleg rengeteg kudarcom volt és mindig büszke voltam arra, hogy képes voltam felállni és küzdeni tovább. De most ez a dolog pontot tett valami végére... úgy érzem nem bírom tovább, mert már semmi értelmét nem látom, hogy folytassam a küzdelmet. Vannak álmaim és vágyaim, amik minden reggel és minden pillanatban ott lebegnek a szemem előtt, de nem tudom őket véghez vinni mert folyton elbukok.

Az a kérdésem, volt nektek már hasonló időszak, vagy hasonlóan rossz tapasztalatotok? Hogy vészeltétek túl? Hogy sikerült megőrizni a hitet vagy lesz ez még jobb is? Vagy sikerült egyáltalán? Van ami segített?

Én kipróbáltam már a sok közhelyes módszert: mint a legyen célom (pipa), legyek pozitív gondolkodású, hogy minden rendbe jön (pipa) stb. de semmi nem jött be... nagyon elfáradtam, azaz igazság.


2012. szept. 30. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Én jelenleg is egy ilyen szakaszban vagyok. Teljes kilátástalanságban, és nem látom a fényt az alagút végén.


Én már 3 éve diplomáztam, van egy olyan szakmám, amit imádok, és mindennél boldogabb lennék, ha csinálhatnám, de nem sikerül a végzettségemnek megfelelően elhelyezkednem. Azaz, helyesbítek, mégcsak nem is a végzettségemnek, hanem a szakmámnak megfelelően. (gondolok itt arra, hogy mivel ezt a szakmát középfokon is oktatják, akár azért a bérért is elvállalnám). A lakóhelyemen esélyem sincs rá, ha meg messzire költöznék, akkor (mivel szolgálati lakás szinte sehol nincs) az albérlet meg a rezsi kb. az egész fizetésemet elvinné (közalkalmazotti szakmám van, és ugyebár őket sem fizetik agyon).


Baj az is, hogy nem tudom, mihez is kezdhetnék, mi mást tanulhatnék még, mert én tényleg becsülettel végeztem el az egyetemet, az első perctől fogva tudtam, hogy az akarok lenni, amit tanulok. Helyette közmunkás vagyok egy olyan helyen, amit utálok és negyvenpárezer forintot kapok érte.:( És most áldozzak újabb éveket valamiért? És mégis mit tanuljak? Nem tudom, mibe fektessek még egy csomó energiát, mi az amit megérné tanulni, és nemcsak elvesztegetett idő, hanem el is tudnék vele helyezkedni. Egyébként én is nagyon érzékeny vagyok, főleg ebből a munka szempontból,de amúgy sincs rendben az életem, és bizony kezdek belefáradni az egészbe... Egy csődtömeggé kezdek válni lassan, legalábbis egyre inkább úgy érzem...


Hozzáteszem hogy én még szerencsésnek mondhatom magam, mert a szüleimnél lakhatok, nincs még gyerekem, akit el kéne tartani ...


Nekem talán a barátaim segítenek valamelyest, de lassan kezdek komolyan elkeseredni, mert nem tudom, merre és hogyan tovább.

2012. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kicsit akkor hasonló cipőben járunk. Nekem is a barátaim adnak erőt, de sajnos velük egyre ritkábban tudok találkozni, mert pesten tanulnak, én meg vidéken ragadtam. Ők már elég régi barátok, újakat elég nehezen tudok szerezni, mert nekem sok idő kell, míg kialakul a bizalom.

Én is a szüleimmel lakom még, tehát szerencsés ebből a szempontból, hogy ők támogatnak anyagilag, már amennyire, bár egyre kevésbé. Miattuk is nagy rajtam a nyomás, mert elvárják, hogy szuperáljak a munkában. Ha kiderül, hogy nem elégedettek a munkámmal, akkor csak leordibálnák a fejem, hogy micsoda szánalomkupac vagyok, míg a nővérem ugyanebben a munkakörben szinte pótolhatatlan volt.

És a legrosszabb hogy igazuk van. Kezdem azt hinni, hogy semmihez sem értek, és bármihez fogok, úgysem sikerült. Nem tudom ezek után mibe kapaszkodhatnák, mert már annyit de annyit tettem azért, hogy jobb legyen és mind haszontalan, mind :(

2012. szept. 30. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!