Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltak, csökkenni vagy...

Mit gondoltak, csökkenni vagy nőni fog a ponthatár?

Figyelt kérdés

A BME Vegyészmérnöki szakára jelentkeztem, kb. 416-419 pontom van. A ponthatárok eddig 2012- 425, 2013-424, 2014- 430, 2015-433, 2016-406. Mi lehet az oka szerintetek, hogy tavaly ilyen drasztikusan lement a ponthatár a szakon? Szerintetek idén mennyit fog emelkedni?

Tudom, hogy senki sem jós, a vélemények érdekelnek!



2017. jún. 17. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Visszanéztem a tavalyi statisztikákat:

2016/Á vegyészmérnöki ANA Össz jelentkező:395 Első helyen:210 1Felvett:147 Ponthatár:406


2015/Á vegyészmérnöki ANA Össz jelentkező:457 Első helyen:264 Felvett:149 Ponthatár433


Szóval 15-ről 16ra kb 15%al kevesebben jelentkeztek, ezért is csökkent a ponthatár.

Idén:

vegyészmérnöki ANA Összes jelentkező:477 Első helyen:246

Szóval kb egy 420 körüli becslés egész valószínűnek tűnik, de inkább több mert elvileg könnyűek voltak az emeltek.

2017. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek igaza van, de persze tényleg nem jós senki sem. Az is lehet, hogy a tavalyi alacsony ponthatárok miatt pár jelentkező - aki ez befolyásol - jobban elengedte, vagy hogy máshogyan sikerültek a dolgozatok, vagy hogy egészen más összetételűek a mostani jelentkezők (pl nem lettek olyan nagy arányban kimagasló eredmények, satöbbi).


De abból, ami racionálisan látható a jelentkezéseket illetően, én is azt mondanám, amit az első, hogy 420 fölé várom. De még szóbelikkel irtó sokat tudsz húzni a közepeiden, szóval simán lehet, hogy meglesz. :)

2017. jún. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos már csak 419-ig tudom maximum felvinni:(

Remélem azért nem lesz annyira magas, de szerencsére a második jelölt szak is érdekel, és oda biztos meg van a pontom.

Köszönöm a válaszokat!:)

2017. jún. 18. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Hát, hogy ha a második szak egy gépész vagy villamosmérnök akkor még akár jobban is járhatsz.
2017. jún. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ide jelentkeztem. 430 fölött volt a cél, tekintve a tavaly előtti éveket. De nekem is rohadt gyanus, hogy most meg ugrani fog, hiszen sokan próba szerencse alapon ide jelentkeznek, ha nem is mertek volna korábban.

(Amúgy 441 pontom lett, gyanus hogy felvesznek 😂) Ha úgy van akkor ott tali.

Ja egy kérdés, te vidéki egyetemen nem is gondolkodtál ezzel a szakkal kapcsolatban? Én veszprémet írtam másodiknak, igaz nem mennék oda annyira szívesen.

2017. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Veszprém is jó amúgy, de ott tényleg rámennek a mérnöki vonalra (művelettan,kémtech) mint a kémiára.
2017. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!