Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha középiskolai földrajz...

Ha középiskolai földrajz tanár szeretnék lenni, akkor a tanárképzőre menjek vagy a földrajz alapszakra?

Figyelt kérdés

Ha jól láttam, akkor a tanárképzőn kell egy másik tárgyat is választani mellé. A Biológia és az informatika is közel áll hozzám, még talán a kémia is. Ha a tanárképzőre kell mennem, akkor ezek közül választanék a földrajz mellé.


Mennyire keresettek a természettudományos tanárok?


Az ELTE-re gondoltam, mivel az van a legközelebb hozzám, de ha jobbak a vidéki egyetemek, akkor inkább utaznék.



2017. jún. 19. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Kétszakos osztatlan tanárira.

Simán földrajz szakról is lehetsz tanár, viszont ahhoz alapképzést + mesterképzést + még egy tanári mesterképzést kell elvégezned, ami összességében szintén 6 év, és csak egy szakon taníthatsz. Szóval érdemesebb egy másik szakot választani.

Természettudományos tanárokból kezd egyre nagyobb hiány lenni, ez leginkább a fizika és a kémia tanárokon látszódik. Ha ilyen képesítésed van, közel biztos, hogy lesz munkád, sőt, adott esetben még te válogathatsz a munkahelyek közül, és nem fordítva, ami azért nagyon nem mindegy. Szóval ha a fentiek közül kell választani, a kémiát javasolnám, annyi, hogy a kémia szakra ne "talán"-nal menj, mert az oda nem biztos, hogy elég.

Továbbá a kémia azért is hasznos (bár ebben a biológia is ugyanolyan jó), hogy számos képzés megköveteli a kémia érettségit emelt szinten (gyógyszerészeknek, állatorvosoknak kötelező, orvosoknak, fogorvosoknak is választható), ahová többszörös túljelentkezés van, magasabb ponthatárok, emiatt sokan nem kis pénzt képesek kifizetni egy-egy különtanárnak. Elképzelhető, hogy az érettségi/felvételi rendszer változni fog idővel, de mint ahogy 30 éve is járt az emberek jó része felvételi előkészítőre egy orvosi előtt, úgy azt gondolom, hogy az elkövetkező pár évtizedben sem fog ez változni. Ebből a szempontból a földrajz és az informatika is kevésbé "előnyös".

Az ELTE egy jó választás, értékes, elismert diplomát ad, amellett a nagyobb vidéki egyetemeket célszerű megnézni (DE, ME, PTE, SZTE...). Ezek körülbelül egy szinten vannak, szignifikáns különbség nincs.

2017. jún. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A természettudományos tanárok nagyon keresettek. Bár most épp szinte nullára csökkentették a term. tud. oktatást az ún. szakgimnáziumokban, de remélhetőleg ez nem marad örökké így.

Tanári pályára kizárólag tanárszakkal mehetsz, a szaktudományos osztott képzéssel nem leszel tanár.

2017. jún. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tehát osztatlanra érdemes menni. Rendben, viszont a kémiában nem vagyok biztos, ezért írtam talánt. Igaz, hogy dícséretes ötös voltam belőle, csak 1 évig tartott és nem alakult ki nálam akkora rajongás, mint a földrajz és a biológia felé. Viszont, át fogom gondolni ezt a kémia dolgot. Azt viszont nem szeretném, hogy tanulok 6 évig, aztán földrajzzal és biológiával nem kapok majd állást.
2017. jún. 20. 08:18
 4/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Ahogy a fentiek is írták, állásod biztosan lesz! A földrajz mellé mindenképpen azt válaszd ki amit szívesen oktatnál és úgy érzed, hogy a tudást kellő képpen át tudod adni a diákoknak olyan formában, hogy a tantárgyat szeressék is, ne csak utálják. :) Földrajz mellé még a történelmet is szokták választani.
2017. jún. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenképpen olyat választok, amit szívesen fogok tanítani. A történelem sem áll távol tőlem, de mindenképp reál tárgyakat szeretnék tanítani.


Most olvastam ezt az új, összevont, komplex természettudományos tárgyat, amit a szakgimnáziumokban vezettek be. Egy kicsit aggaszt a helyzet. Belevágjak ettől függetlenül? Még csak most szeretnék biológiából és földrajzból érettségizni, utána mennék az egyetemre. Lehet, hogy addigra már az osztatlan képzéseket is megváltoztatják és vegyes tanárokat képeznek?

2017. jún. 20. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!