Hogyan lehetek tanár?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetnék középiskolai tanár,ha a következő elképzeléseim vannak:


angol-földrajz

angol-történelem

angol-biológia

angol-olasz


Ezeket a szakokat képzeltem el,az első konkrét kérdésem az lenne,hogy melyik egyetemen tudok tanárnak tanulni? (Budapesten van-e erre lehetőség),és lenne egy második,hogy ismerek olyan tanárt akinek 3 szakja van (kémia-biológia-term.ism.) és erre milyen módon van lehetőség?Az angol-olasz,angol-történelem szakpárokra a Bölcsészettudományi kart néztem ki,itt tudok-e tanárnak készülni?Előre is köszönöm a válaszokat,a google a barátod megnyilvánulások nem érdekelnek.



2017. jan. 28. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, mivel angol-földrajzra akarok én is menni.
2017. jan. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Osztatlan kétszakos tanárképzésre kell menned akár az eltére, akár Debrecenbe!
2017. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És erre Budapesten van lehetőség (Debrecen se probléma) és,ott lehet variálni,hogy mit mivel lásd.pl a fenti példák?
2017. jan. 28. 12:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Még arra lennék kíváncsi,hogy lehet-e így párosítani pl. angol-biológia,ugyanis ezek nem függenek össze
2017. jan. 28. 14:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezek közül mindegyik lehet, de a legjobban a angol-bioszt ajánlanám... szaktársam is azon van.
2017. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De jó!És itt Bp.-n az ELTE-én?
2017. jan. 29. 09:17
 7/10 anonim ***** válasza:

eltén is.


felvi.hu

itt minden infó fent van

2017. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek!
2017. jan. 29. 14:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Az országban több egyetem is indít osztatlan tanárképzést. Szinte minden lehetséges párosítás létezik, amiket leírtál azok biztosan. Februárban jelentkezel, majd nyáron van egy alkalmassági vizsga (valójában nincs nagy tétje, egy motivációs levél plusz kis beszélgetés egyetemi tanárokkal), aztán ha megvan a szükséges pontszám, akkor kezdheted is szeptemberben :) Amúgy felvin szinte minden információt megtalálsz.


Amúgy én az ELTE-n vagyok földrajz-töri, a barátnőm meg angol-földrajz szakon, szóval ha érdekel, akkor erről a három szakról többet is tudok mesélni :)

Addig is egy jó tanács (az angollal kapcsolatban): mire elkezdődik az egyetem nem árt ha van egy felsőfokú nyelvvizsgád, mert bár nem bemeneti feltétel, de nélküle sokkal nehezebb.

2017. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó!Nagyon köszönöm a lényegre törő válaszodat!Nagyon sokat segítettél.A nyelvvizsga ügy folyamatban :D
2017. jan. 29. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!