Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az informatikus képzéseken a...

Az informatikus képzéseken a matek, egyéb szórótárgyak mennyire tanulhatóak?

Figyelt kérdés

Programozó szeretnék lenni. Magamtól kezdtem el C -t majd Javát tanulni.

(Jelenleg az agyhullámos könyvet bújom) Most úgy vagyok vele, hogy szeretnék egy diplomát is szerezni. A gimiben nem voltam rossz matekból, sajnos csak 1 évig jártam emeltre. Akkor még nem tudtam, hogy ilyen irányban (is) akarok majd továbbanulni. (Közbem elkezdtem egy egyetemet, ami sz--t sem ér, most változtatni akarok.)


Ha bejárok előadásra, szorgalmasan tanulok akkor abszolválhatóak a matekos tárgyak? (Egyetem függő is gondolom)


Tudom, hogy nem az egyetemen tanulnak meg az emberek programozni, de azért egy jó alapot ad, igaz? Ezért érdemes elvégezni?



2017. jún. 22. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem erdemes elvegezni es ha nem vagy full hulye a matekhoz, akkor elvegezheto, csak ra kell szanni az idot.
2017. jún. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Programtervező informatikus kb 10 évvel ezelőtt programtervező matematikusként volt hirdetve.

Rengeteg matek van, analízis 1-2,diszkrét matek 1-2,numerikus módszerek 1-2,operációkutatás,valszám és statisztika 1-2,lineáíris algebra,algoritmusok,logika szóval kösd fel a gatyát mert kb a képzés fele matematika.

Nyílván előny ha tudsz programozni, de ott is 0-ról kezdik viszont a tempó nagyon gyors.

2017. jún. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Programozás mellé még kezdj el ismerkedni az integrálás,deriválás és határérték fogalmakkal és összefüggéseivel (és alkalmazásával persze), mert ez kb olyan lesz, mint az összeadás meg a kivonás a későbbiekben.
2017. jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Lehetsz te mérnök informatikus is. Ott nincs annyi matek, helyette a számítógépek belső felépítését és működését is megtanulhatod. Ugyan olyan jól keresett szakember lehetsz a Neumannon vagy a BME-n.
2017. jún. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Sok matek van, de ezekhez kitartás kell és szorgalom. Rendelkezned kell azzal a képességgel, hogy leülsz és órákat gyakorolsz. (Az órákra járás nem elegendő a tárgyak nagy részénél, meg úgy elve az egész szakmában. Otthon még baromi sok plusz időt kell mindenbe belerakni.)


És mindent az alapoktól vesztek, csak nagyobb ütemben. Korábbi hozzászólót azért meg kell, hogy záfoljak, nincs annyi analízis (deriválás, integrálás stb). BSc-n össz vissz 2 félév, habár más kurzusoknál is elő előjön, de csak érintőlegesen.


Most nem a mérnökinformatikusokat akarom sértegetni, de kb minden kérdésnél jön egy és elkezdi ajánlgatni, mindezt úgy, mintha jobb lenne. Közben meg a két szak majdhogynem egészen más. Van benne átfedés, de valahogy sokuk nem érti meg, hogy pl. egy ipari gép nem ad elég inspirációt mindenkinek, aki szeret programozni. (ez most csak egy példa volt)

2017. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A PTI egy átfogóbb, elméletközpontú tudást ad, ellenben a Mérnök informatikus gyakorlatcentrikusabb és "könnyebb" ?
2017. jún. 22. 09:50
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok mérnök informatikus, sőt, semmilyen informatikus. Csak példának mondtam, hogy mint informatikus több terület is létezik, és nem mindhez ugyan az kell.
2017. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem könnyebb, hanem más. Mint a fizikus és a mérnök. Egy mérnöki szak nem gyakorlatiasabb, mint egy fizikusi, hanem tök más. Más a kettőnek a célja. Döntsd el melyik érdekel jobban. A lehető legmagasabb szinten programozni, amihez a magas fokú matematikai tudás elengedhetetlen. Vagy érdekel ezen eszközök belső felépítése, áramkörei, a gép úgymond teste. Ekkor viszont sok, úgymond nem programozáshoz kapcsolódó tárgyad is lesz.
2017. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Nagyob leegyszerűsítve:Programtervező:szoftverekkel foglalkozik, mérnökinfó pedig a hardverekkel, tehát nincs annyi programozás és matek, cserébe van fizika,elektrotechnika stb.
2017. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Akik eddig mérnökinforól írtak, közük nem lehetett hozzá :D


Kérdező: nem tudom a pti-hez viszonyítani, csak saját tapasztalatokat megosztani. A BME mérnökinfot sokan találják pokoli módon nehéznek és kevéssé gyakorlatcentrikusnak. A lényeg itt az elmélet. Kitartás kell és hogy tűrd a pofáraesést. Utólag azt mondom, olyan helyre kell jelentkezni, ahol nem szivatják direkt az embert, nem csak nyáron marad szabadideje, aztán elkezdeni gyűjteni a munkatapasztalatot mellette.


A matek sajnos nem olyan, hogy csak megtanulod. Ügyesnek, okosnak kell lenni belőle, emelt szint nem jelenthet gondot. Algoritmusokból vagy valószínűségszámításból hiába szerzel rutint típusfeladatok megoldásában, a zh addig nem látott példáját nem fogod tudni megoldani.

2017. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!