Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Meg szereztem az érettségit, és most ott vagyok 19 évesen hogy nem tudom hogyan tovább. Már nem egy önismereti tesztet kitöltöttem, volt olyan is, ami 100 kérdésből állt, de vagy nem tudok dönteni, vagy nem hozzam illik az adott szakma.


Én érettségi előtt már elvégeztem egy 3 éves előrehozott szakképzést (cukrász), dolgoztam is benne 2 évet (az iskola alatt, mivel 2. évtől egy hét iskola, egy hét munka volt) de hamar rá jöttem, az nem én vagyok. Kb 300 pontot értem el érettségin, ez tudtommal nem elég az egyetemre (vagy legalábbis amit én kinéztem szakot). A főiskolán nem tudom hogyan mennek a dolgok, úgyhogy szerintem marad az OKJ. Az igazság az, hogy nem akarok úgy járni mint az előző szakmámnál. Mert már 19 vagyok, és ugy érzem már nem ugrálhatok össze vissza, valahol már meg kéne állapodnom.


Leginkább az egészségügy érdekel, annak is a szellemi része. De nem áll tőlem messze a művészet sem.


Ha esetleg valakinek lenne valami tanácsa, hogy mégis mi lenne a testhez álló szakma, azt meg köszönném! Tudom, ezt saját magamnak kell el döntenem, de szívesen meghallgatnám mások véleményét is!


19/F


2017. jún. 22. 18:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!