Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági szak így teljesíthető?

Gazdasági szak így teljesíthető?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén érettségiztem, gazdasági szakra jelentkeztem, de több ember is mondta nekem, hogy hiába lett 480 pontom, ki fogok bukni mert a matekból csak 4-es vagyok. Igaz, hogy nem vagyok valami zseni matekból, a geometria dolgozataim mindig 2-esek lettek, de az algebra meg úgy minden, amiben nem meglátni kell a dolgokat (pl. egy háromszögben meg ilyesmi), mindig ment 5-ösre. Ennek ellenére mégis megijedtem, hogy talán nem nekem való ez az egész. :(

2017. jún. 22. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szorgalmas vagy és odafigyelsz, esetleg különtanárhoz jársz biztosan menni fog :)
2017. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Reménykedem benne. :)
2017. jún. 22. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

A matek négyes nagyon iskolafüggő, hogy mit jelent, mert nem mindenhol ugyanazt és ugyanúgy kérik számon. Ha ilyen sok pontot összeszedtél, valószínűleg okos és szorgalmas vagy.


Az, hogy random emberek megelőlegezik, hogy ki fogsz bukni, a tipikus cinikus lehúzás esete. Akkor fogsz kibukni, ha ott nem teljesíted a követelményeket, egyelőre be kell jutnod, ami valószínűleg meg fog történni.

2017. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2017. jún. 22. 23:17
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Emellett nem aggódj, hiába riogatnak, a gazdasági szakokon egyáltalán nem vészes a matek, talán kivétel az alkalmazott közgazdaságtan.
2017. jún. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Úgyis az algebra rész kell inkább, a geometria nekem se ment, mégis el tudtam végezni egy gazdasági szakot. Teljesen álagos gimiből mentem, szintén 4-es matekkal. Az első szemeszterben az integrálás kissé kifogott rajtam, de így is meglett a tárgy, plusz egy szaktársam korepetált, úgyhogy a ráépüléssel nem volt már gond. Szóval nem buksz ki csak mert valami nem sikerül elsőre tökélezesen. Ha van ami nem teljesen érthető szaktárs, felsőbbéves vagy magántanár tud segíteni. Azért ha 480 pontot összeszedtél nem hiszem, hogy nagyon tartanod kell a kibukástól. Rosszabb eredménnyel kerültem be, de sose voltam kibukás közelében. Valószínűbb, hogy csak rosszindulatból ondták ezeket.
2017. jún. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi pontod lett és nem adod fel, akkor nem.dogsz kibukni
2017. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon megnyugtattatok! :)
2017. jún. 23. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!