Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel tudok készülni emelt...

Fel tudok készülni emelt törire 1 év alatt?

Figyelt kérdés

Jövőre mennék emelt törire, hogy pontokat vadásszak az egyetemi felvételimhez. A másik lehetséges opció az emelt magyar lenne, de azt nagyon nem akarom :-D


A probléma röviden: Külföldi vagyok. Pestre mennék tanulni. Nálunk alig-alig oktattak csak történelmet, a magyar részét meg még annyira se. A 4 évből csak az első kettőben volt töri, az onnan magammal hozott tudás: 0

Olvastam, hogy Atlaszt is használtok, na, én még élőben nem is láttam olyat :D


Tehát nulláról kéne alapoznom emelt szintre, 1 év alatt.


Bevonnék egy magántanárt is a sztoriba, hogy könnyebb dolgom legyen.


Viszont a kérdésem még mindig adott: képes leszek felkészülni nulláról?


++ Bónusz kérdés


Ajánlott könyvek? Linkek? Minden jöhet :)


2017. jún. 24. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán fel lehet, érdemes a Száray-féle tankönyvekből készülni, szinte mindenki abból tanult korábban (még most is?).
2017. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy év alatt fel lehet készülni, bár aggasztó hogy nem részesültél rendes történelem oktatásban korábban. A Száray történelem könyvek valóban nagyon jók, azonban önmagukban nem elég ha szép eredményt szeretnél elérni. Minden évben kiszoktak adni egy segédletet az emelt szintű szóbeli tételekkel kapcsolatosan, azt érdemes beszerezni. Illetve célszerű lenne még jegyzeteteket szerezned valaki olyantól aki történelem faktra járt.
2017. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És a Száray könyvekből konkrétan melyek érintenének engem? Csak mert van egy pár kiadása, ahogy elnézem :o
2017. jún. 24. 18:22
 4/4 anonim ***** válasza:
I-IV minden töri könyv. Mellé történelem atlasz, és már kezdheted is a felkészülést.
2017. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!