Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel lehet készülni 2 év alatt...

Fel lehet készülni 2 év alatt fizika emelt vagy matek emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre leszek 11.-es gimiben és alapból egy emelt matekos osztályba járok, de jövőre még fizika és matek faktos is leszek. Fizikából vagy matekból szeretnék emeltezni, mindenképpen csak valamelyikből, mert nyelvvizsgákból is lesz plusz pontom, szóval felesleges lenne mindkettőből. Nem igazán tanultam semmit a gimnáziumban eddig eltöltött 3 évem alatt (5 éves egyébként) és nem is igazán ment a fizika, a matekkal is hasonló a helyzet, abból egy fokkal jobban teljesítek. Fizikából egyébként ettől a félévtől különtanár is segít és a suliban is jól tanítják, szóval ilyen probléma nincs. Nagyon erős gimiben tanulok, elég durván tanuljuk a reál tárgyakat. Általánosban semmi tanulással is kitűnő voltam és naivan azt gondoltam, továbbra is folytathatom a lustálkodást, azonban rá kellett jönnöm, ez így nem mehet tovább. A kérdés tehát, hogy fel lehet készülni 2 év alatt mindenfajta segítséggel valamelyikre? A válaszokat előre is köszönöm!


2017. máj. 20. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Fel. Ha felvesznek egyetemre fel év-1-2 hónap alatt kell majd minimum annyi anyagot megtanulni. Es attól csak egy nyár választja el az érettségizőket, ugyanattol az embertől várják ezt el, mint aki 2 évig készült egy koszos érettségire
2017. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyi idő alatt szoktak rá felkészülni.


Ennél kevesebb is elég ha jó a tanárod

2017. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. máj. 20. 17:13
 4/5 anonim válasza:

Le! Öööööö, izé.....akarom mondani, fel :D Kemény munka és kitartás. Tapasztald ki melyiket élvezed jobban. Én inkább a fizikát ajánlanám (bár fizikus növendékként lehet hogy egy picit elfogult vagyok), mert a matek az gyönyörű, de sokszor én nagyon absztraktnak találom. A fizika meg, hát csak nézz rá. Ő minden :D És a matek nyelvén szólal meg.


Hajrá, hajrá :D

2017. máj. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kedves utolsó! Gyönyörűen megfogalmaztad!:)
2017. máj. 23. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!