Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Általánosban 4 éves szakmunkásba jártam, cukrász végzettségem lett.

Ezután 2 éves intenzív érettségi tagozatra jártam, ami felnőttképzés keretein belül valósult meg. Idén érettségiztem remek eredményekkel.

Viszont szeretnék továbbtanulni, ugye azért jelentkeztem erre a 2 éves tagozatra. Valamint pár éve bevezették, hogy aki szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkezik, annak nem kell 5., kötelezően választható érettségit raknia, elég a 4 alap tárgyból.


Egyik az lenne, hogy mivel én magyar szakon tervezek továbbtanulni, a cukrász (felvi.hu-n "Szakmai ismeretek"-ként van feltüntetve elvileg), mint 5. érettségi tárgyat itt is elfogadják? Vagy csak szakirányú továbbtanulásnál, mint pl. a Szolnoki Főiskola?


Más: mivel a szakmai érettségi tárgyként lett definiálva, nem kellett volna beleírni az érettségi bizonyítványba? Vagy mivel annak van külön bizonyítványa, nem kell...?


Sajnálom, ha kissé bonyolultan és körülményesen fogalmaztam, de fogalmam sincs, mennyire egyedi helyzetben vagyok, kitől kérdezzek. Vagy volt már így valaki?



2017. jún. 24. 17:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!