Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen esetben ti mit tennétek?

Ilyen esetben ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nos 10.-es vagyok és az is maradok mert szakközépbe járok és a betegségem miatt magántanulónak kellet lennem ebben az évben és 1 szakmai tantárgyból meg buktam, és mivel osztályozó vizsgám volt ezért nem lehet pótvizsgám, szóval ha sulit váltanék mondjuk egy gyengébb gimibe átvennének mert a 9.-es jegyeimnél csak a szakmaik voltak rosszak meg a matek (2-es, de most 4-es lettem mert 10.es könnyebb volt), de 9.-ben nem volt bioszom se földrajzom viszont 10.-ben volt így tudom az anyagot is és így lenne nekem különbözetim? Meg még annyi hogy a 10.-es anyagot tudom egy erős 3-as átlagra mert az osztályozón csak az irodalmam lett rossz de az anyagot tudom ekkor átvesznek, mert ugye buktam de nem azért mert nem tanultam, csak nagyon sok volt 14 tantárgy 1 hétre és kiégtem teljesen. Anyám viszont azt mondja maradjak de nem érti meg hogy csak a szakmai tantárgyak nem mennek mert a többi tantárgyból van egy 3-asom és ennyi a többi mind 4-es 5-ös :(

A válaszokat előre is köszi :)



2017. jún. 27. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Neked még nem mondták, hogy ne írj ennyire hosszú mondatokat, mert borzasztó átláthatatlan és a végére az alany állítmányt is elfelejtem?


Miért akarsz egy gyengébb iskolába átmenni, ha elvileg négyes-ötös tanuló vagy? Én hallgatnék inkább édesanyádra, szerintem legjobban felnőtt fejjel ő látja át a helyzetedet.

2017. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem mennék gyengébb iskolába, hanem egy gyengébb gimibe mennék mert szakközépbe járok és a szakmai tantárgyak nem mennek hiába gyakorlom őket és ezzel nem tudok mit kezdeni :/ ...miért csináljak egy olyan szakközepet végig aminek a szakmája amire felkészít alapból bukás nálam mert még nem is tetszik
2017. jún. 27. 22:47
 3/5 horvath zora válasza:

Szia!

Én első sorban egy személyes tapasztalatot osztanék meg, hátha segít a mérlegelésben:


Tizedik osztályos szakközépiskolás voltam, pontosan ezekkel a problémákkal küzdve. Alapvetően mindig is 'éltanuló' voltam, de egyszerűen a szakmai tárgyak java részét nem láttam át, és hiába 'hadakoztam' velük, a legjobb jegy amit (megfeszüléssel) tudtam tartani, gyenge 'épphogy 3-as' volt. Persze az sem lendített a tanulmányi átlagomon, hogy a tantárgyak feltorlódása miatt (gimnáziumban általánosan kötelező + szakmai tárgyak) emberes mennyiségű anyagot kellett megtanulni, hogy mindenből hozzam azt a szintet, amivel később egyetemre is lesz esélyem bejutni.

Szóval ott álltam én, tele dilemmákkal, azon filózva, hogy amit anno tizennégy éves fejjel kellett látatlanul eldönteni, mégsem bizonyult olyan jó elhatározásnak:

tudtam, hogy sosem fogok a szakmában elhelyezkedni.

Megbeszéltem a szüleimmel a dolgot, anyukám felajánlotta, hogy néz velem iskolákat, apám elejétől kezdve ellenezte, de aztán mindketten elfogadták (úgy-ahogy) a döntésemet, hogy átjelentkezek egy gimnáziumba.

Végül én meggyorsítottam a folyamatot: felnőtt oktatás keretében (17 évesen) egy év alatt 2 évet teljesítettem (ú.n. intenzív tantervű oktatás; dolgozat, felelés nincs, negyedévente viszont beszámoló: különbözeti vizsga a félévek anyagából), érettségivel.

Bár az az egy évem kemény és hajtós volt (sok kitartással és némi áldozattal), meglett az eredménye. Nagyon örülök, hogy akkor így döntöttem.


#1 "Én hallgatnék inkább édesanyádra, szerintem legjobban felnőtt fejjel ő látja át a helyzetedet."

- A szülői gondoskodás szép dolog, de sokszor nem releváns.

Ha akkor apámra hallgatok, ki tudja, leérettségiztem-e volna ilyen jó eredményekkel?

Ennyi idősen jobb esetben már elég érett valaki ahhoz, hogy tisztában legyen a saját képességeivel és határaival (illetve beállítottságával).


Ha adhatok egy tanácsot neked, Kérdező, én azt mondanám: ne "hallgass" senkire, csakis magadra!

Hallgasd meg mindenki nézőpontját, gondold végig, mérlegeld - de ne engedd befolyásolni magad, és legfőképp ne hagyd, hogy más döntsön helyetted!


Egyedül te élsz abban a testben, te tudod mire vagy képes, mire vágysz - vagy ha azt nem is, legalább azzal tisztában vagy, mire NEM vágysz.

Dönts a legjobb belátásod szerint!:)

2017. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: nagyon szomorú, ha egy szülő nincs tisztában a gyereke képességeivel..
2017. jún. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztünk egy csomó sulit sehová se vesznek át, mert vagy azzal jönnek hogy nincs hely vagy hogy nem megfelelőek az osztályzataim vagy hogy buktam (de most komolyan mit érdekli egy olyan sulit az hogy x tantárgyból buktam amit nem is tanítanak ott) ....Teljesen kétségbe vagyok esve ilyenkor mit csináljak felnőttoktatásba nem tudok menni mert mindenhol 18 évet írnak én meg csak 17 vagyok, és nem akarok tovább abba a suliba járni :(
2017. aug. 22. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!