Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus nemzetközi gazdálkodá...

Corvinus nemzetközi gazdálkodás vagy kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
Valószínűleg mindkettő szakra felvennének a Corvinusra, de nem tudom melyiket válasszam ... A nemzetközi gazdálkodás azért tetszik, mert nagyon szeretem a különböző nyelveket, kultúrákat, viszont nem tudom, mennyire probléma, hogy ez igazából a gazdaság egyik területére sem specializálódik. A kereskedelem és marketing szaknak nagyon érdekesnek tűnnek az órái, viszont ezt sokan büfészaknak gondolják, és nehéz vele elhelyezkedni. Ti melyiket ajánljátok?

2017. jún. 28. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is Coevinusra mennék, megvan a pontom mindkettőre.

Szerintem NG, mégpedig azért, mert az igazi szakosodást az MSC fogja megadni, bár a legtöbb mesterre mindkettő (meg pénzügy-számvitel) szakról is tudsz jelentkezni. Statisztikák szerint a legjobb kezdő fizetést is az NG szakon végzettek kapják. (sima BSC-vel)

2017. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Ne hallgass a sztereotípiákra. Elhelyezkedni bármelyik BCE-s alapszakkal könnyű. Maga a szak nem igazán számít - ezt pénzügy és számvitelt végzett marketing menedzserként mondom :) Én is sokat agyaltam anno a szakválasztáson, aztán rá kellett jönnöm, hogy sokkal jöbban számít, hogy hol vagy egyetem alatt gyakornok, és milyen kézzelfogható tapasztalatokat gyűjtesz. Egyedül a bankok szoktak kérni már a gyakornoki állásokhoz is pénzügyi/számviteli előismereteket, de az esetek nagy részében amit kérnek azt a többi alapszakon is megkapod.


Az NG-t egyedül azért javasolnám kermark helyett, mert míg pl. egy banki interjún lesznek felvont szemöldökök a kermark láttán (bár tudom, ez picit ellentmond annak amit eddig írtam), az NG nem fog kilógni sehonnan.

2017. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is ng-re jelentkeztem, lehet találkozunk :D
2017. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!