Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot válasszak?...

Milyen szakot válasszak? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Most vagyok 11. osztályos, előrehozott érettségim lesz angolból idén középszinten, már csak a szóbeli van hátra,jövőre pedig emelt szinten szeretnék angolból érettségizni.


Tantárgyak terén inkább a történelem érdekel, az angol, illetve egy picit az informatika, alap szinten.


Reál tantárgyakkal egyébként nagyon nem vagyok kibékülve, szenvedés ezek tanulása


Milyen szakokra lenne érdemes jelentkeznem, ha nem akarok a mekibe kerülne gender szak végzetséggel, viszont mérnök sem szeretnék lenni?..



2017. máj. 11. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
jog?
2017. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg telített az egész.
2017. máj. 11. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Első, írta hogy nem akar mekibe kerülni...


Próbálkozz akkor anglisztikával és utána valami tolmács vagy hasonló végzettséggel, esetleg az angol mellé vegyél fel minornak különlegesebb, kevesek által beszélt nyelvet(orosz, finn, japán pl)

2017. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szereted a reált akkor az egyetlen menekülési út a nyelvek tanulása
2017. máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy egész érdekes szakot:


Nemzetközi biztonság- és védelempolitika


Ezt elvégezve (alap+mesterképzés), illetve ha hozzátanulnék az angol mellé még egy nyelvet, szerintetek külföldön jó lenne?

2017. máj. 11. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Külföldön is ugyan az keresett mint itt. Ha itt keresett ez a szakma, akkor külföldön is, és jó nyelvtudással találsz munkat. Én még sehol sem hallottam, hogy ez keresett lenne szóval sztem külföldön sem
2017. máj. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Külföldön is ugyan az keresett mint itt."


Hát nem tudom, külföndön picikét több ember tud elhelyezkedni ügyvédként, pszichológusként,

2017. máj. 11. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ilyet még nem hallottam.
2017. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!