.Sz. kérdése:

Milyen szakot válasszak egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Jövőre végzek a sulival, érettségivel. (5 hónap kb) ...

És még mindig ott tartok hogy nem tudom milyen szakot tanuljak tovább.. Persze elképzeléseim már voltak- fogorvos/gyógyszerész a leginkább- nyilván a pénz miatt..

Az igazság az hogy leginkább betegségek után szeretnék kutatni, helyesbítve a gyógymódok megtalálása után. Mi kell ehhez ? milyen szak ?


2016. dec. 12. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyogyszeresz ne akarj a penz miatt lenni, mert nem fog menni a tanulas. Fogorvoskent jol lehet keresni, ha tudsz maganrendelot nyitni. Diploma utan elsokorben neked fog penzbe kerulni, hogy egy fogotvos tanitson, hogy gyakorolhass.


Bilogia, kemia, kitartas megy?

2016. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
A betegsegek ok-okozati osszefuggeseit a patologia kutatja, ami utan erdemes citologiara is szakosodni, mert abban van penz.
2016. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

biológia és kémia megy a legjobban szeretem is mindkettőt, szorgalommal kitartással sincs gond.

Nem tudom igazából eldönteni hogy mi számomra a fontosabb, jó munkahely és pénz vagy valami hasznosat csinálni az emberiségnek..

2016. dec. 12. 11:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tizenkettedikesként még ne olyasmin gondolkozz, amit a pénz miatt csinálnál. Nagyjából minden diplomával lehet pénzt keresni, ha jó vagy benne és szerencséd van, és mindegyikkel lehet tök csórónak is maradni (még a legtutibbnak tűnő diplomáról se tudja senki megmondani, hogy mire elvégzed, nem válik-e túltelítetté a szakma, megtalálnak-e a jó lehetőségek, stb). Mindenképpen valami olyat válassz, amit szívesen tanulnál, és még fontosabb, hogy amivel szívesen foglalkoznál. Gyógyszerészként szerintem több kutatási ágazat nyílik meg előtted, de ez inkább orvosi, biológiai téma, amit mondtál. Ha eddig is emelt biosz-kémiára készültél, az általános orvosi még lehet egy opció, de szerintem nem véletlenül lőtted ki. Egy biológia diplomával szinte bármilyen irányban kutathatsz, csak megfelelően kell szakosodni, szerintem ez lenne neked a jó irány.
2016. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

most leszek csak 17 éves :P , bizony nem Magyarországon élek jelenleg, de mindenképpen ott szeretnék tanulni tovább...

Nem igazán látom át így a a dolgokat, tehát biológiából egy diploma az tiszta sor. A "csak jól kell szakosodni" részét hogy érted?

2016. dec. 12. 12:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy olyan mesterképzést válassz, ami ebbe az irányba visz tovább, és utána meg doktori suliban is ebben az irányban kutass (előtte meg jó diploma és TDK (tudományos diákkör), hogy felvegyenek doktori suliba).
2016. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!