Mennyire nehéz az emelt szintű kémia érettségi?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a 10-et. Ha nyáron magántanárhoz járok meg tudom tanulni a kémiát a maradék 2 év alatt? Most 4-es vagyok belőle de a továbbtanuláshoz emeltszintű kémia érettségi kéne.

2017. júl. 1. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon nehéz. Egyik barátnőm is arra készül, és több tíz oldalt kell megtanulnia képletekkel meg mindennel együtt minden órára.
2017. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesíthető, kellő odaadással, és alázattal..


Nekem idén lett 89%-os emelt kémiám, úgy, hogy idén érettségiztem először. (Mellette még a magyar,töri,angol,biosz, matek is jó lett, biosz mondjuk csak 78%)


Amire figyelj, hogy először az elméletet tanuld meg jól, lehetőleg ne magolj, mert összekeveredsz. Próbáld megérteni az anyagot, összekapcsolni példákkal, és mindenképpen ISMÉTELJ rendszeresen, mert az ember felejt, ismétléssel pedig jobban elraktározod!


Könyvek amiket ajánlok elmélethez : Mozaikos 11-12 (Általános + Szervetlen nagyon jó) mozaikos 10-esből pedig a szerves. (Ezt a 11-12essel együtt lapozgasd, mert vannak hiányosságai, amiket csak a 11-12es említ!)


Számoláshoz : Villányi Attila : Ötösöm lesz kémiából

+ Korábbi érettségik számolós feladatai.


Két év alatt simán meg lesz :)

2017. júl. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
nagyon nehéz..
2017. júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, de nem "nagyon" nehéz, és messze nem lehetetlen.

Mozaikból én is a 11-12 felkészítőt ajánlom!

Meg Villányi felkészítőjét, és az Ötösöm lesz... példatárat is!

Én viszont a számításokkal sokkal többet foglalkoztam, mint az elmélettel, a 670-ig végigoldottam az Ötösöm lesz...-t.

2 év bármelyik emeltre bőven elég!

2017. júl. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem nehéz, emelten sok feladat van, ahol csak gondolkodni kell, és nem is igazán a kémiai tudás számít. Ha megérted az alapokat, már nagyon könnyű dolgod lesz, függvénytáblázatból egy csomó dolgot ki tudsz nézni, a képletek pedig megragadnak, ha elégszer végigtanulod a dolgokat. A tulajdonsagok logikusak, de egyébként sem kell olyan sok blokkot végigtanulni, aztán rászánsz pár hetet - általános kémia és szerves kémia tanulásával párhuzamosan - a számolásokra, végig megpróbálsz mindent lerajzolni és gondolkozni velük, aztán szerves kémiával szintúgy sokat rajzolsz, és már meg is vagy.


Csak ne hidd el, hogy nehéz, és akkor nagyon könnyen fog menni.

2017. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Most már elhiszem, hogy nem lehetetlen ☺
2017. júl. 4. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!