Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnökök ségítesztek?

Gépészmérnökök ségítesztek?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek végzős illetve most :DD

Szval annyi hogy milyen szakok vannak? Mivel foglalkoznak ezek a szakok?

A gépészmérnöki munka ülőmunka?

Pl BME-re nehéz bekerülni? Mennyi a ponthatár?

A ti hogy választottátok ki ezt a szakmát?

A gimibe mindig 5os tanulók voltatok?

És hallottam olyan h levelezős szakra megy vagy valami ilyesmi XDD ez mit takar?

Bocsi ha kicsit hülyék a kérdések :DD

Kösziii :))


2017. júl. 2. 18:35
 1/4 Vodafonelive ***** válasza:
100%

1. Itt már leírtam, hogy mely intézményekben milyen szakirányok/specializációk vannak, olvassgass. https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


2. Létezik ülőmunka és állómunka is, ez attól függ, hogy tervező vagy esetleg karbantartó, kivitelező.


3-4. Ha csinálsz emelt szintű érettségiket akkor be tudsz jutni a BME-re. Minimum ponthatár idén 280 pont, jövőre ez lehet növekedni fog 300-ra. A vidéki intézményekben általában a minimum vagy annál 10-20 ponttal nagyobb. BME-n és az Óbudai Egyetemen szokott az átlagnál magasabb lenni gépészmérnöki képzésre a ponthatár.


5. Személy szerint elmentem a nyílt napra és megtetszett a nyílt napon előadott és bemutatott dolgok.


6. Középiskolában akkor még szakközépiskolába jártam, mindig 3-as voltam, ahogyan az egyetemen is és az államvizsgámon is.


7. Van nappali, levelező, esti és távoktatási munkarend. A nappalisoknak van a legtöbb órájuk és hétfőtől-péntekig végig lehet órájuk. A levelezősöknek intézményekben eltérő de általában két hetente két nap szokott lenni iskola és abba a 2 napba minden órát belesűrítenek, mint amit a nappalisoknak követelmény.


Ezen felül van az állami és fizetős képzés. Mind a kettőnél jelenleg a minimális ponthatár a 280 pont, utána a jelentkezők összessége és pontszáma húzza meg a határt vagy speciális esetben az intézmény de gépészmérnökin ilyen nincsen. Államin hallgató szerződést kell aláírni ami 2 félévre 36 kredit megszerzését jelenti, hogy ne rakjanak át fizetősre, illetve ha elvégzed sikeresen az iskolát az elhasznált féléveidnek megegyező időtartamban itthon dolgozol.

2017. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!! sokat segítettél!
2017. júl. 3. 11:46
 3/4 A kérdező kommentje:
és hány félév a képzés?
2017. júl. 3. 17:17
 4/4 Vodafonelive ***** válasza:

Minden intézményben a képzési idő 7 félév(3,5 év), ami BSc, alapképzést (régebben főiskolainak mondták) ad.

Ezután eldöntöd, hogy szeretnél-e tovább tanulni vagy dolgozni mennél. Mesterképzés 4 féléves, ami 2 évet jelent.

Én Pécsett végeztem 6 napja, épületgépész specializáción.

2017. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!