Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hatékony tanulás egyetemistákn...

Hatékony tanulás egyetemistáknak hogyan?

Figyelt kérdés
Milyen módszereket tudtok ajánlani, hogy hatékonyabban menjen a tanulás? Olyan van, hogy egy könyvet kiolvasok 3x is és mégsem tudom a tartalmát , igy nem tudok úgy teljesiteni a vizsgán. Látom mások egyszer kiolvassák és szinte mindent tudnak...hol rontom el?! A neten lévő ötletek közül szinte már mindeniket kipróbáltam de sehol semmi...(cukros üditőital fogyasztása tanulás közben, vázlatok készitése, kijegyzetelés, 25 perc tanulás 5 perc pihenő stb-stb....) Légyszives segitsetek, válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

2017. júl. 2. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Nem csak azt kell számolgatni, hogy hányszor olvasod el, ez a lehető legbénább taktika. Fel kell fognod, amit tanulsz nem csak olvasgatni.

Ha már mindent próbáltál akkor az is lehet, hogy egyszerűen nem neked való az egyetem.

2017. júl. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Dehát az nagyon gáz, mert akkor az azt jelenti, hogy egy tökfej vagyok :((
2017. júl. 2. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy tökfej!:)

Ne azt nézd, más mit mondott, mennyi idő alatt tanulta meg!

Te találd meg a magad módszerét! A csak olvasás tényleg nem szokott elég lenni. Kijegyzetelni hosszadalmas, és nem is mindig hatékony.

Én első olvasatra aláhúzom ceruzával, második olvasatra az aláhúzott részből a kulcsszavakat (CSAK azokat) kihúzom kiemelővel is.

Ha listákat, képleteket stb. kell tanulni, azokat egy letörölhető táblára szoktam felfirkálgatni.

Szavaknál, "magolós" dolgoknál néha használok kártyákat (bár ez is időigényes, olyankor, ha valamit 3-szor tudtam, kikerül a pakliból és csak ismétléskor kerül vissza).

Szóbeli tételeket ki szoktam dolgozni, ha keringenek régebbi vizsgakérdések, azokat is.

Ha épp megy a tanulás, ne törd meg azzal, hogy "most jön 5 perc pihenő". Én akkor pihenek, ha épp rám jön, akkor viszont nem 5 percet, hanem 20-25 percet (de azért fél óránál nem többet:))

2017. júl. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szövegkiemelővel aláhúzom majd neki ülök és először értelmezem, majd miután megvan, megtanulom.
2017. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!