Corvinuson milyen a matek?

Figyelt kérdés

Elsősorban az angol nyelvű Nemzetközi Gazdálkodás képzés érdekel, ahova szinte biztosan felvennének a ponjaim alapján, viszont nem tudom, hogy ott milyen a matek. 'Humán' beállítottságú vagyok, a matek sosem volt az erősségem, bár rossz se voltam; ha szépen elmagyarázták, akkor jobbára megértettem. Az érettségin is összehoztam egy gyengécske négyest.

Szóval a kérdés az, hogyha az ember nem 'reál' beálítottságú, akkor teljesíthető/megérthető?

( Gondolom nagyban különbözik a gimnáziumi anyagtól, esetleg még tetszene is, nem tudom.

Elvileg ilyen órák várhatók: Foundation of Mathematics 1, Microeconomics, Statistics 2. stb.)



2017. júl. 9. 00:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Illetve milyen lehetőségek vannak egy ilyen diplomával nagy általánosságban?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. júl. 9. 00:36
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes... :D Én bizony Isten nem mennék angol nyelvű képzésre idehaza.

Sokkal többet ér ha magyarok között vagy és mellette is tudnál nyelvet tanulni, de te tudod! :D Az biztos, hogy ennek köszönhetően a nyakadba vettél egy hatalmas terhet, még akkor is ha "perfektül" beszélsz angolul.


A szak tökéletesen vegyíti a humán és reált. Mindkettőre szükséged van hozzá. Szóval jó "humánnal" megkönnyíted a dolgot sok tantárgynál.

Azonban térjünk rá a reálos tantárgyakra. :)


Matek1-2

Függvények, deriválás, integrálás, mátrixok, vektorok, valószínűség számításokhoz kapcsolódó feladatok(eloszlás, sűrűség, stb).


Annyit mondok hozzá, hogy ha nem vagy jó matekból, akkor szívás. :D Nagyon erősen alapoz a középsuliból hozott tudásodra. Főleg fv-ek terén és a logikát illetően. Minden további nélkül mennie kell egyenletek felírásának, fv-ek ismeretének/jellemzésének, illetve a kis trükkös átalakításoknak(egyszerűsítéseknek)

Nagyon megtudja fogni az embert, ha nézed és nem érted, hogy miért lett ebből az... Nekem is volt, amikor 30 percet ültem egy feladat fölött, mikor rájöttem, hogy csak átalakította, hogy könnyebben deriválható legyen.

Integrálás? :D :D "Deriválni még a lovam is tud, integrálni még Isten sem" :D Ez mindent elmond.

A deriválás visszafele alkalmazása, azonban nagyon brutális tud lenni. Ide már tényleg kell a reálos beállítottság, mert gyilkos tud lenni.

A többi anyagban meg visszaköszön a deriválás és szerencsére csak kis részben az integrálás.

Maradjunk annyiban, hogy meglehet csinálni, azonban gyakorolni kell vagy nagyon könnyű lemaradni és elcsúszni!

Deriválást mindenképpen jól tanuld meg! Mindenhol visszaköszön majd! (Nem csak matekból, de a többi tantárgyból is!)

Mátrixok könnyűek azon a szinten amin tanítják. :) Azt élveztem.

Azonban a valószínűség számításban kb. 20 perc alatt veszik át az egész középsulis anyagot, utána pedig jön a halál. :D Azt vagy érted vagy annyit gyakorolsz, hogy nem tudod mit csinálsz de simán kiszámolod. :D


Mikro :D :D

A matekkal együtt buktató tantárgy. Van benne elmélet és matek is bőven. Nagyon unalmas tud lenni!

Matekkal inkább az a baj, hogy szintén nagyon alapoz a középsulis anyagra. Az egész fv. tan és deriválás.

Sok képlet van, majdnem minden feladat más és rá kell szánni az időt.

Itt előnyben vannak a reálosok, mert az elméletet simán levezeted a gyakorlatból(matek. :D)


Mikro után jöhet a Makro. A makro még nehezebb, mint a mikro. Bár nekem sokkal jobban tetszett, mert életszagúbb az egész dolog!


Statisztika1-2

Megint matek... :D Ez már csak ilyen. :D Szintén sokat számít az, hogy rengeteget gyakorolj. :)


Összességében a gyakorláson múlik minden. Ha gyakorolsz, akkor mennie kell! Mások is megcsinálták már.


(Miért gondolom, hogy nehéz az angol képzés? Tapasztalataim alapján sokkal könnyebb kapcsolatokra szert tenni a sima szakokon. Emellett nagyon sokat számít, hogy vannak-e olyanok, akik megosztanak veled dolgokat. Megkönnyíthetnek 1-2 vizsgát.

Ez már a sima szakoknál nagyon bevállt olajozottan működő dolog. Idegen nyelvűnél egy picit másabb. De gondolom, ott is megoldják! :D

2017. júl. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ! :)


(Corvinusra csak angolra jelentkeztem, szóval itt más lehetőség nincsen)

2017. júl. 9. 10:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod hogy van idegennyelvi hozzájárulás angol nyelvűn? Ezt nem fizeti ki az állam, hiába leszel állami támogatott.
2017. júl. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom.
2017. júl. 10. 15:16
 6/6 anonim ***** válasza:

szia. én is idejárok. Az angol nyelvű képzést egy év utáni barátnőm otthagyta, azt mondta, hogy szinte be sem kellett járni, és rendkívül jó jegyeket lehetett szerezni, azt mondta neki semmi kihívás nem volt benne. Emellett sokallta az idegennyelvi hozzájárulást is.


Jó hír, hogy az angol nyelvű NG-n a matek egészen könnyű, DE ha 1. év után átjelentkezel a magyar nyelvűre, akkor elfogadják :)!! (és írtad, hogy csak az angol nyelvű változatot fogadtad el)


egyébként ha magyar nyelven kezdtél volna neki, akkor sem mondanám, hogy kifejezetten halálos lenne, gyenge négyes érettségivel, elégséges lehet teljesíteni ! (40%-tól megvan!)


A statisztika szerintem nehezebb is, mint a matek, ott egyrészt 55%-tól elégséges és a tanszék és halál komolyan veszi, évről évre :S (angol nyelvűn nem tudom, hogy van a statisztika)

2017. júl. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!