Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szoftverfejlesztő okj képzésse...

Szoftverfejlesztő okj képzéssel mennyire lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

10 hónapos felnőttképzésre gondoltam

Már van egy főiskolai diplomám teljesen más területről.

Másik főiskolai képzést nem tudok elkezdeni.



2017. júl. 9. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy az informatikushiány, ha útközben kiderül hogy van hozzá egy minimális erzeked is, akkor simán találsz munkat
2017. júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen OKJ-s képzések nem adnak elég tudást. BSc se ad eleget, csak egy alapot. Így az IT cégek nem a papírt nézik, hanem a tudást, amit az interjún tud az ember produkálni. Ez azért is van, mert az egyetemek nem lennének képesek lépést tartani a technológiák fejlődésével (amikor már dolgozni fogsz, akkor is tanulnod kell, nem lehet ellenni azzal, amit az egyetemen az ember megtanul).

Ennek ellenére sok cégnél elvárás legalább egy szakirányú BSc diploma, de sokszor oda is van írva, hogy vagy ezzel egyenértékű tapasztalat.


Nyilván valahol el kell kezdeni, így egy picike alapnak jó lehet az OKJ, de ne várd tőle a csodát. Gyakorolj sokat mellé, amennyit csak tudsz.

2017. júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 9. 20:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Én matekos vagyok, az állásbörzén volt olyan cég, akik azt mondták hogy ha semmit nem tudsz programozni se baj, elég ha angolul tudsz a többit meg megtanítják. Szóval ebből kiindulva annyira nem lehet nehéz valami fősuli+okj-vel helyet találni. Bár tény, hogy ez gyakornoki pozi volt. Amúgy ha minden igaz, én is egy ilyet kezdek el szeptembertől.
2018. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!