Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoftverfejlesztő OKJ-vel, ha...

Szoftverfejlesztő OKJ-vel, ha értek is hozzá, mennyi esélyem van elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Vagy egy pár diplomás informatikus barátom, ők azt mondják, hogy - a többihez képest - hamar kapnak munkát (10 helyre jelentkeznek, a felére behívják interjúra, kb 3-ra felveszik őket; ehhez képes én más végzettséggel napi 10 helyre jelentkezek, ebből havi 1-3-ra behívnak interjúra és egy éve még mindig munkát keresek). Ha elvégzek egy OKJ-t és értek is a dolgomhoz, mennyi eséllyel fogok munkát kapni? (ha nem egyetemet végzek, csak egy OKJ-t.)

2015. ápr. 14. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Nem lényeg mit vègzel csak értsél hozzá. Azonnal el tudsz helyezkedni.
2015. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdésből azt hittem, hogy már értesz hozzá... akkor ezek szerint ez még csak terv. A lényeg tényleg az, hogy érts hozzá, önmagában az okj papír szinte semmit sem ér és állítólag az ott leadott anyag sem. Persze egy alapnak jó lehet talán, hogy ne csak a könyveket kelljen bújnod, de az okj mellett szinte minden szabadidőd is ebbe kellene fektetni, mert egy használható tudást a szinte nulláról sok tanulással és gyakorlással lehet csak megszerezni ebben a szakmában, amihez simán végigülni az okj-t és az ottani anyagot tudni édes kevés. Persze kell, hogy legyen affinitás is hozzá, de ez csak akkor fog kiderülni, ha tényleg belevágsz. Ha céghez mész jelentkezni, akkor a tudásod akarják majd úgyis letesztelni és nem a papírjaid nézegetni, mert sokszor hiába van diplomája is az embernek, ha nincs meg a megfelelő gondolkodásmódja a programozáshoz és a tanulási hajlandósága.
2015. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%
A szoftverfejlesztés egy komplex szakma, egy okj szerintem nem túl sokat adhat. Ha desktop nyelvekben gondolkodsz, pl. C/C++, C#, Java akkor azok elsajátításához sok idő kell és nem elég a nyelveket megtanulni, hozzá sokféle technológiát és módszertant ismerni kell. Szerintem ha nem a túl mélyvízbe akarsz ugrani és viszonylag hamar szeretnél eredményt, akkor weboldalakkal foglalkozz, azon belül is a kliens oldallal (design, html5, css3, js ...).
2015. ápr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!