Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék tanulni, de nem...

Szeretnék tanulni, de nem tudom mit?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, csak egy érettségim van, az is csupa hármas. Mondjuk nem sokat tanultam rá. Kereskedelmi és marketing alapismeretekből, angolból, töriből és magyarból érettségiztem.

Szerettem a közgazdaságtan órákat, a tanirodát, amikor mérleget csináltunk pl. Szeretnék valamit tanulni, ahol ér valamit ez, amit a középiskolában tanultam és gyerekek és munka mellett is letehető. És persze ahol nem küldenek el amiatt, hogy ilyen siralmas érettségit tettem... Tudna valaki valamit mondani?


2017. júl. 10. 11:45
 1/8 anonim válasza:
Tanulj nyelvet
2017. júl. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az érettségidet senki soha nem fogja megnézni, hogy hányas. Ha diplomát szerzel, akkor fel se fog merülni a kérdés hiszen azt üti a diploma, középfokú végzettség eseten meg annyit kérdeznek, hogy van érettségid ? Ha van, akkor rendben.


Szerintem is nyelveket tanulj ( elsősorban angol és német ) ezek mindenhol jól fognak jönni

2017. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De a nyelvtől nem lesz végzettségem az érettségin kívül. Az érettségi semmit sem ér önmagában. Sajnos.

Nyelvet mindenkêp tanulnom kell, az biztos. De kereskedelmi marketingemmel mit tudok kezdeni?

2017. júl. 10. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a nyelvet nagyon jól megtanulod, C1-es szintre azzal már tudsz ezt azt kezdeni


A szakmai tárgyaddal semmit nem tudsz kezdeni, még egyetemi képzésen sem ér sokat

2017. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor mi értelme volt a négy évnyintanulásnak?
2017. júl. 10. 13:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem sok. Sok olyan szakma van, ami nem ad olyan tudást, amivel bármit is lehet kezdeni. Ez pl ilyen. Ez max akkor jó, ha továbbtanulsz egyetemen, de még oda is szerencse és nagy szorgalom kell, hogy érjen is valamit. Csak ugye ezt az iskolák nem mondják....
2017. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mi a fene ***** válasza:
100%
Tanulj okj. vmit , pl. könyvelés, pü. ismeretek, logisztika, vagy eü. pl. körmös, masszőr, attól függ a lakóhyeden és környékén mire lehet kereslet.
2017. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát valami olyant szeretnék, aminek köze van ahhozy amit tanultam. Eredetileg közgazdasági szakon voltam. Csak 10.osztály után újra kellett választani és kevesen maratunk, több lett a marketinges, így az indult csak. De én a közgazdasági részt szerettem. Olyant semmi kép se szeretnék, mint pl. az eladó, ott nagyon sok emberrel kell foglalkozni nap mint nap, nekem az nem menne. De nagyon nem tudom, mi lenne, aminek köze van ahhoz, amit tanultam. Foglalkoztam idősekkel is már, az sem nekem való. A bölcsis néniség se (kisgyermek gondozó)...
2017. júl. 10. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!