Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a mai magyar...

Mit gondoltok a mai magyar egészségügyről? Megéri orvosnak tanulni Magyarországon, ha nem szeretnék később külföldre menni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 9. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Több ismerősöm dolgozik egészségügyben orvostól laborosig. Nem a fizetések miatt mondom azt, hogy nem.

Sokkal inkább azért, mert hiába alig van munkaerő, hiába zárnak be kórházi osztályok, mert nincs elég orvos, a megmaradtak nagy része teljes munkaidőben azon fáradozik, kit tudnak jobban kikészíteni. Bturális szinteken megy a pletyka, kavarás, irigykedés, ott tesznek a másik alá, ahol tudnak. Undorító.

2017. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Jó, én meg könyvelek altatóorvost, másfél millát számláz havonta a kórháznak, ahol dolgozik, és ebben alig van ügyelet.
2017. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Megéri, ha az szeretnél lenni.

Én pl. orvos szeretnék lenni, és egyáltalán nem tervezem, hogy elhagyjam Magyarországot.

2017. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A magyar egészségügyről azt gondolom, hogy inkább meghalok otthon békés nyugalomban, és ha szakmailag nem is (bár ez is változó), de emberileg félelmetes, hogy egyesek mit meg nem engednek maguknak (persze, vannak kivételek, és a pofátlanság egyes betegtársakra is igaz, az orvosok irányába is), hozzátéve, hogy az egészségügyi dolgozók általános munkakörülményei is meglehetősen rosszak (noha azért jelentős intézményi eltérések vannak).


Ettől függetlenül, ha orvos akarnék lenni, akkor az lennék, és az adottságoknak megfelelően abból próbálnám meg a legtöbbet kihozni, amiből lehet.

2017. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A mai egészségügy siralmas,és csak rosszabb lesz.

De ha az akarsz lenni, akkor még 8-10 év, mire szakvizsgát tehetsz. Addigra vagy nem is lesz már egészségügy, vagy jobb lesz.

2017. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

"Nem lesz már egésszégyügy?" Ezt szerintem felejtsd el. Amíg a világ létezik, mindig lesz egészségügy és kellenek az orvosok. Ez talán az egyik olyan szakma, amivel bárhol bármikor kapsz munkát és mindig kelleni fog.


A mai magy eü-ről megvan a véleményem ez azonban már politika is. Amihez mégis mi közöd van még úgy, hogy még nem is vagy a szakodon? :D

Mi alapján kérdezed, hogy megéri-e?

Anyagiak terén? Az orvosok többsége piszok jól keres, még itthon is. Ez alatt persze nem az állami fizetést értem, de ha valaki leleményes, akkor nem lesz anyagi gondja.

Jó pár magyar orvos van, akik itthon vannak, szóval mégis van, akinek megéri.

Külföld kizárólag, akkor opció ha fontos számodra a pénz vagy jobb tecnikákkal szeretnél találkozni, rengeteget fejlődni szakmai szinten.

Ez meg már egyéni döntés.

2017. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Anyagiak terén nem érzem úgy, hogy megéri az orvosi pályát választani, tekintve a kb. 5 éves szakorvosképzést, ami alatt a rezidens fizetése nettó 130 ezer Ft + Markovnyikov-ösztöndíj (röghöz kötési egyesség), ez az összeg pedig csak az 5 év elteltével emelkedhet, ha szakorvos leszel. Eközben más pályákon (közgazdasági, mérnöki) jóval könnyebb felfelé haladni a ranglétrán, ráadásul a versenyszférában hatalmas összegeket lehet keresni.

Emellett jártam az egyik budapesti kiemelt Semmelweis klinikán betekintést nyerni az orvosok hétköznapjaiba, több műtétet láttam és még ott is borzalmas körülményeket tapasztaltam, pedig ez még sokkal jobb lehet mint a többség.

2017. júl. 9. 19:05
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Én tudod miért akarok orvos lenni? Mert embereken akarok segíteni függetlenül attól, hogy hálásak-e vagy kellőképpen megfizetnek-e. Az orvos képzés egyébként 6 éves, nem 5, és ahhoz hogy elvégezd elhivatottság szükséges. Mert piszok nehéz. Ha elvégezted és dolgozni kezdesz marha sok melóval jár, a betegek be fognak szólogatni, lehet még a főorvos se lesz hajlandó téged tanítani, 6 év tömény küzdelem után pedig megdobnak egy 150-200 ezer forintos fizetéssel. Idővel persze ha próbálod magad felküzdeni, akkor ez javulni fog, de valóban nem fog olyan gyorsan menni mint más szakterületen. De szerény véleményem szerint nincs annál nagyobb "jutalom" mint mikor a beteg, akit kezeltél felépül és mosollyal hagyja el a kórházat. Én ezért csinálom, magasról teszek arra hogy "megéri-e". Üdv, egy harmadéves
2017. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én tudod miért akarok orvos lenni? Mert embereken akarok segíteni függetlenül attól, hogy kellőképpen megfizetnek-e. Nekem megéri. Üdv, egy harmadéves
2017. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Imádom, hogy nem lehet választ törölni. A korábbi válaszért bocsánat, azt hittem magára az egyetemre írtad, hogy 5 éves, csak utána láttam hogy nem és módosítani akartam? azt meg elbasztam :D mindegy remélem a lényeg átjött
2017. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!