Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet válasszam,...

Melyik egyetemet válasszam, ha később külföldön akarok élni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, most végeztem a tízedikkel.

Idén 4,8 volt az átlagom, tavaly 5,0.


Egyszóval viszonylag jó tanuló vagyok és arra vagyok kíváncsi, hogy milyen egyetem milyen szakát kéne választanom, hogy a későbbiekben ki tudjak költözni Amerikába.

Félreértés ne essék, nem azért mennék ki, hogy "megvalósítsam az álmaim" vagy ilyesmi, pusztán a sajat magam érdekében tenném.


Eddig a jog volt a cél, de ugye azzal mindenképp itthon kéne maradni, nekem meg az nem célom.

Könnyen tanulok nyelveket, bár a német még jobban megy, mint az angol viszont azt csak két éve tanulom.

Szeretnék arra rágyúrni, és legalább 460-470 pontot elérni az érettségin.


A magyar és a töri megy a legjobban, de mondom, a nyelvek is könnyen megmaradnak.

Valaki tud valamilyen pályát, egyetemet, vagy szakot ajánlani?



2017. júl. 12. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi info alapján nem tudunk neked pályát javasolni. Mindennel ki lehet menni külföldre ha jó vagy benne (igen még joggal is bár tény hogy nehezebb). Azt ajánlom csinalj egy alapképzést abból ami érdekel és hasznos is (ha van benne matek akkor általában nem bullsh/t képzés) és az msc-t pedig abban az országban ahol élni akarsz.



Egy tanács az egyetemi éveidre: Építs kapcsolatokat! Lehet, hogy most legyintesz rá hogy közhely, de hihetetlenül fontos.

2017. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__613547..

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__193469..



Nézz utána, hogy mik a hiányszakmák az USA-ban, mert enélkül vagy házasság nélkül legálisan esélytelen ott letelepedned.

2017. júl. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem, akkor amerikai egyetemet kell választani.


Minél előbb, annál jobb.

2017. júl. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!