Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak olyanok akik idén...

Vannak olyanok akik idén fognak érettségizni?

Figyelt kérdés

Vagyis jövőre, de idén már végzősök. Hogyan fogtok felkészülni sima tantárgyakra és emeltre? Tanultok nyáron is? Vannak valamilyen praktikáitok tanulásra? :D

Illetve hova szeretnétek továbbtanulni?


Előre is köszi a válaszokat :)


2017. júl. 12. 22:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Én most érettségiztem,szóval még frissek az emlékek. Az egyik legjobb, ha folyamatosan készült az órákra és akkor érettségi előtt nem lesz az az érzésed, hogy semmit nem tudsz. Bár ez az érzés nekem akkor is előjött a vizsga előtti napon, sajnos én túl is izgultam a dolgot. Azért általános

iskola ötödiktől sokat hallottam a tanároktol, hogy majd az érettségi így, meg úgy és milyen nehéz lesz stb. Szeretik a tanárok ijesztgetni a diákokat, aztán a vizsgán már sokkal rendesebbek. Nem tudom neked mi az erősséged, de én pl matekból mindig gyenge voltam. Viszont átnéztem az összes korábbi feladatsort+az ofis mintafeladatsorokat és végül egész jó lett, pláne a képességeimhez képest. A magyar írásbelire nem nagyon lehet készülni, illetve a szövegértésre tudsz gyakorolni. Eléggé kacifántosan tudják a kérdéseket feltenni egy látszólag egyszerű szöveg alapján is, de azért nem olyan nehéz. Az irodalom és nyelvtan szóbelire viszot tanulni kell,mert bármelyik tételt kihúzhatod és nem jó, ha pont azt húzod,amit nem néztél át. A töri a legtanulósabb és hiába lehet atlaszt használni, semmit nem ér. Idén még engedélyezték a kronológiás atlaszt, de csak egy újabbik fajtáját és mindenki rohant a boltba megvenni. De nem ért semmit, az írásbeli nem évszámokra épül. Idén össz-vissz egy pontot lehetett szerezni egy évszámmal a teszt részben. (Amit amúgy is tud majdnem mindenki)-Szóval tanulni kell és minden anyagrészt átnézni, mert bármi lehet a 4 évből és a nagyesszénél nagyon részletesen tudni kell az adott témát. A nyelvi érettségi nyilván a te szintedtől függ,ha már jól tudod a nyelvet, nem lesz gond. Én ötödiknek az informatikát választottam, arra is a legjobb ha vizsga előtt megoldod a korábbi feladatsorokat. Ez minden tárgyhoz jó módszer. Általában egész mások a feladatsorok, mint amiket órán írtatok, másféle gondolkodást igényel. Sokszor a logika többet ér,mint az hogy bemagoltál tételeket.

2017. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!