Óvónő lennék, hogyan?

Figyelt kérdés

Au-pairkedni szeretnék Amerikában (még jó pár év) de ahhoz ugye kell 200 óra tapasztalat. Sosem tudtam hogy mi szeretnék lenni, de hogyha ez kell az álmomhoz, akkor legalább lesz egy normális szakmám is. Ez csak most pattant ki a fejemből, szóval eléggé friss. Mi kell ahhoz hogy óvónő legyek? Diploma? 4.9-es tanuló vagyok, a gyerekeket is szeretem.

Igazából... hallottam olyat is, hogy énekelni is kell egy egy vizsgán. Igaz ez? :D mert ha igen, megbuktam. Ilyen téren eléggé gátlásos vagyok, persze nem óvodás gyermekek előtt, de mondjuk ez sem kéne hogy gondot okozzon. Szóval melyek azok a tantárgyak, amikre most koncentrálnom kéne? Mennyi idő, és hova mehetnék tovább?


15/L


2017. júl. 13. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Van óvodapedagógus szak az egyetemeken, 3 éves az alapképzés. A felvételhez szükséges egy alkalmassági vizsgálat, ami testnevelés(teljesen alap gyakorlatok, mint egy rendes tesi óra), ének(népdaléneklés, szolmizálás), illetve a beszéd(egy szöveget kell felolvasni).


Igazából nem kell nagyon egy adott tárgyra koncentrálni egy jó 4-es érettségivel simán be lehet kerülni.

2017. júl. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval az alkalmassági az testnevelés? Az viszonylag jó:) népdaléneklés az mit takar? :D szolmizáció is jó. És abban a 3 évben miket tanul az ember?

Köszönöm szépen a választ! :)

2017. júl. 13. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a 3 "próbatételt" hívják alkalmasságinak. Mind a 3-nak meg kell lennie.

Van egy lista népdalokkal, ők pedig random kiválasztanak párat és el kell énekelni.


Itt van egy mintatanterv:

[link]

2017. júl. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2017. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!