Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Első év után ott hagyhatom az...

Első év után ott hagyhatom az egyetemet, ha nem tetszik, anélkül, hogy fizetnem kellene érte?

Figyelt kérdés
Idén felvételiztem felsőoktatásba,azonban az 1.helyre kevés pontom lett szerintem,a 2.helyre viszont meg lesz. Ha elkezdem azt a szakot (amit 2.nak jelöltem meg),de újra felvételizek jövőre, és ha netán akkor felvesznek más szakra, akkor az államilag támogatott 2 félévet vissza kell fizetnem?
2017. júl. 14. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Abban az esetben nem kell fizetned, ha 1 éven belül újra a felsőoktatásban tanulsz.
2017. júl. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
50%
Az államilag támogatott féléveid száma csökken mindenképp, ha váltasz a másik szakra akkor azt nem bírod esetleg befejezni csak fizetéssel a végén, ha elfogy a kereted. Ha mindenképp az elsőt szeretnéd, és abbahagynád a másikat, el se kezdd azt. (Jöhetnék azzal is, h valakinek lehet az az első választása, és te veszed el a lehetőségét)
2017. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
csak azért kérdem,mert hasonló a két szak,es nem tudom előre,hogy melyik jönne be, és tudni szeretném,hogy miket tehetek,ha mégsem jön be.
2017. júl. 14. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha elkezded, és nem tetszik, majd februárban jelentkezel a másik képzésre és elkezded szeptemberben, akkor is 2 féléved elmegy és annyival többet kell majd ledolgozz.
2017. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!