Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha megszakítom az egyetemet,...

Ha megszakítom az egyetemet, vissza kell fizetni?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben kezdtem, lehúztam egy félévet (az ingyenes), de a másik félévet már passziváltattam, mert azt mondták, ha aktív és ott hagyom, akkor vissza kell fizetni azt a félévet. Ez tényleg így van? Most még passzív, de ha szeptemberben folytatnám, ahol hagytam, akkor vissza kell fizetni?
2017. júl. 21. 12:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint teljesen más szakra szeretnék menni, de gondoltam még lehúzok egy félévet, viszont ha valóban vissza kell fizetni, akk felejtős. Mégis, mi ez az elmebeteg rendszer, ha osztatlan képzést 4 év után vmilyen okból megszakítom, akkor fizessek vissza 3 és fél évet???
2017. júl. 21. 12:54
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Ha lediplomázol egy másik szakon, akkor nem kell az előtte lévő tanulmányaidért fizetni. (A gyakorlatban ez 2 aktív félévre is igaz)


A visszafizetés viszont minden korlátozás nélküli (csak egy félévet vonnak le, a legelsőt) abban az esetben ha sehol sem szerzel diplomát.


Illetve 2 egymást követő aktív féléved is lehetett volna! (Oktatási Hivataltól kérdeztem meg) ABBAN az esetben, ha valahova újrafelvételizel és átvesznek.

példa: 2 félévet tanultál földrajz szakon az ELTE-n de nem tetszett, ezért február 15-ig leadtad a jelentkezésed a BME-re (tegyük fel hogy ott is van földrajz) és felvesznek, akkor az ELTE-s 2 aktív félévedet soha nem kell visszafizetned.-> Amenyiben elvégzed a sulit a BME-n ÉS diplomát szerzel.

2017. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Másik példa:


4 aktív félévet elhasználtál egy osztatlan szakon


1 évig nem tanulsz semmit, de utána elkezdesz egy másik szakon tanulni


AMIT BEFEJEZEL -> semmit sem kell soha visszafizetned, mert lediplomáztál..


HA viszont az 1 évet meghaladja(!!) a tanulásmentes időszak, akkor vissza kell fizetni a 4-1 = 3 félévet, akkor is ha 2 év múlva elkezdesz egy másik szakot amit befejezel.



Tehát az 1 év itt elég fontos ,,határidő''.

2017. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell levonni 1 félévet.

Ha az első félév után abbahagyod és nem tanulsz sehol se tovább egy éven belül, akkor nem kell visszafizesd azt az egy félévet. Ha két vagy több aktív féléved volt és nem szerzel diplomát, akkor a tényleges félévek számának felét kell visszafizesd, azaz az állami támogatás 50%-át.

2017. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!