Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvosi egyetemet milyen...

Fogorvosi egyetemet milyen hitelből lehet finanszírozni, ha a családom nem tud támogatni?

Figyelt kérdés
19 éves korom óta magamat tartom fent. Jövőre diplomázom egy alapképzésem, amit levelezőn végeztem, mert mellette is dolgozok. És az álmom az orvosi. Jelenlegi álláspont szerint havi 250 ezer Ft lenne csak a tandíj rá, 1-2 év alatt ez még növekedni fog. Hogy tudnám megoldani, milyen hitelből a finanszírozását?
2017. júl. 21. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
nagy tévedésben vagy, fogorvosira 1.350.000 a tandíj félévente plusz a vizsgák és egyebek díjai.
2017. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akinek nem milliomosak a szülei az hogy tudja ezt az összeget előteremteni?
2017. júl. 21. 15:42
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
diákhitel 1 vagy 2 - a különbség a kettő között, hogy valamelyiket nem csak a tandíjra lhet fordítani, hanem a saját emgélhetésedre is, de annak tudtommal magasabb a kamata (hogy melyik melyik, abban nem vagyok biztos). de orvosira általában nem önköltségesre mennek, mert eszméletlenül sokba kerül, főleg ha az összes évre egybe összeszámolod.
2017. júl. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy, vagy diákhitellel. De az orvosi egyetemeken nem nagyon van költségtérítéses hallgató, pont az ára miatt. ugye 10 félév, az 13 és fél millió, és akkor még nem csúsztál, ami eléggé ritka. Meg ugye költségesen fizetni kell minden vizsgáért úgy tudom, meg azt hiszem kollégiumi helyet se kaphatnak, meg max tanulmányi ösztöndíj jár, meg a Bursa, se szociális, se egyszeri, se semmi.
2017. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

*8 felevet tud fizetni az allam (ha mar van 6 elhasznalt feleved), ha orvosira mesz, a fogorvosi 5 ev, azaz 10 felev osszesen, es mivel 10-8 allamilag tamogatott felevrol beszelunk= Az utolso 2 felev mar onkoltseges lenne (ha nem csuszol) Az kb 2 milla, de ha jol tudom a fogorvosi nagyobb osszeg, mint az aok, illetve a duplaja, szoval 4 milla korul van- felvin nezz utana.

Na most van par lehetoseged: szoctamra palyaznek, es ha nem szeretnel diakhitelt felvenni, akkor ajanlom az osztondijra valo palyazast. Orvosin ez rohadt nehez, de tudnal vele 4 evig sporolni, es az utolso evet anyagi szempontbol jelentosen megkonnyitened. Es valamilyen nyari munka, de az nem mindig realis mert orvosin sok gyakorlat nyarra esik, illetve oldd meg valahogy, hogy penzhez juss. A 4 millat ha nem nyersz lotton diakhitellel tudod megoldani, de az osztondijbol esetleg szoctambol sporolt penzbol lightosabba teszed a helyzetet. Legalabbis en igy gondolom.

2017. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Megneztem neked, es a jo hir az, hogy 1 350 000 egy felev fogorvosin, szoval igy "csak" 2 millio lesz. Azert nem keves osszegrol beszelunk most sem, viszont sporolassal konnyiteni tudsz a helyzeten.
2017. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó ez szép és jó..de nem írta hány állami félévet használt fel.. és ha nem államit nézett valószínűleg nincsenek olyan eredményei hogy bekerüljön rá. Fizetősön meg a tanulmányin kívül nincs más ösztöndíj, szociális meg főleg. Olyan embert meg nem sokat ismerek aki ne csúszott volna orvosin...és itt ráadásul nem félévet hanem évet csúszik az ember egyenesen.
2017. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt irta jovore diplomazik alapkepzesen, ebbol indultam ki. Ha "csak" 6 felevet hasznalt el, allamin realis az a mod, amit leirtam. A fogorvosi szerencsere 5 ev, ha havi 40ezret kapna tanulmanyi osztindj altal, akkor elmeletileg negyedik ev vegen 2 milla osszejonne, de ehhez hatalmas szorgalom kell, es persze gyakorlatban mas a helyzet, atlagon feluli kitartas es verizzadas kell ahhoz hogy osztindijhoz jusson. Az viszont nem igaz, hogy mindenki csuszik! Siman el lehet folyamatos tanulassal vegezni ismetles es targyatvitel nelkul az orvosit. Kerdezo, ha valoban ez az almod, akkor tenyleg osztindijra kell palyaznod, es a diakhitel ll. elgondolkodnod. Nem lesz egyszeru, ha nincs anyagi kereted, komoly elhatarozasod, akkor hagyd az egeszet. Meg talan az is opcio, hogy kihagyasz par evet, melozol es sporolsz, viszont nem tudom, megeri-e 30 korul elkezdeni, foleg ha kiestel a tanulasbol, es ott azert van boven mit memorizalni
2017. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!