Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek így menjek rendőrnek?

Szerintetek így menjek rendőrnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék NKE - RTK-ra menni, pontosabban gondolkozom rajta. Onnan pedig bűnügyi nyomozó lennék (ha)... Viszont nem tudom, hogy hogyan képzeljem el a munkavégzés folyamatát.

Azzal tisztában vagyok, hogy nem olyan ez mint a filmekben, illetve sok az irodai munka, de azért nyílván maga a nyomozás ami vonz, az olyan jellegű szellemi munka. No de Magyarországon lehetséges normálisan nyomozni? Pl. ha kapok egy ügyet mennyire kapok szabad kezet abban, hogy mikor megyek hova terepre, embereket kikérzdezni, stb.? Valamint én egyes egyetemistáktól azt hallottam, hogy itt minden csak a kapcsolatokon múlik és nagyon korrupt az egész rendőrség. Igazából senki sem nyomoz, csak néha felfedik azoknak a bűnszövetkezeteknek a tagjait akiktől addig pl. kenőpénzt fogattak el. Ez vajon mennyire igaz?


Valamint egy köztisztviselő barátom az egész NKE-et egy nagy kamunak nevezte... Szóval bizonytalan vagyok.


2017. júl. 7. 13:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha ezt akarod csinálni, szerintem ne riasszon el, hogy korrupt a rendőrség. Ami állami szerv, az mind korrupt valahol. Attól még a munkád lehet élvezeted, ha érdekel.
2017. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!