Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek továbbtanulni?...

Hova menjek továbbtanulni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy 8. os leszek ez év szeptemberében és nem tudom hova menjek továbbtanulni.

Mindenből szín jeles vagyok és imádok tanulni. A kedvenc tantárgyam a fizika. Szeretnék fizikus lenni de egy fillért nem lehet vele keresni. Gondolkodtam a jogi pályán de: Ügyvéd sok van és nem akarok gyilkosokat védeni. Ügyész ártatlant sem akarok lecsukatni. Bíró nem szeretnék ártatlant lecsukatni és bűnöst elengedni.

orvosin is gondolkodtam, mert imádom az anatómiát de azt a tudást nem szeretném hasznosítani egy élet múlhat akár egy rossz mondatom a félre diagnoztizálással vagy egy miliméteren akár a fogorvoshoz nincsen gyomrom...

mérnökön is gondolkodtam: építész de nem tudnám állandóan azt csinálni. Informatikuson is de nem igazán érdekel.. aztán a nyelvek. Az angolt tanulom régóta, azt tvábbiszem. 2. nyelvem francia legyen vagy német? Mindenesetre Imádom a japán nyelvet és ha tehetném japán angol szakra mennék de utána mit csinálok? Mit kezdek 2 nyelvel? Imádom a harcművészetet és nem akarom abbahagyni az esti suli miatt. De azt is gondoltam hogy katona leszek. Csak kevés pénzér kockáratenni az életem nem nyereséges.. Gazdasáira is gondoltam de gazdaság szakra is gondoltam politikusnak... Nem tudom mi legyen. Összeegyeztetni ennyi mindent. És ha választok valamit olyan fájdalmas lenne otthagyni a többit. Mit javasoltok?


2017. júl. 26. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy menj gimibe. Ott ki fog alakulni, hogy mit szeretsz, mert eléggé más az általános iskolás és gimis tananyag. Választhatsz majd fakultációt is, ami több tudást ad egy adott tantárgyból. Most még ne stresszelj ezen, gimiben kialakul. Kitűnővel pedig szinte biztos, hogy felvesznek!:)
2017. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fizikusival nem lehet keresni? Angliában átszámítva 800,000Ft a kezdőfizetés, és el is kapkodják a kutatókat. Tudom, mert az egyik haverom elméleti fizikusnak tanul, és már nézi mik a lehetőségei. Ha szereted adj a fizikának egy esélyt, de szólok, kur*anehéz :D
2017. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :D
2017. júl. 29. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!