Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak lenne számomra a...

Melyik szak lenne számomra a megfelelő, ha ilyen munkakör (ök) ben tudom magam elképzelni?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs milyen szakot kellen tanulnom ahhoz, hogy tényleg olyan helyen és körülmények között tudjak dolgozni amilyet elképzeltem. Lehet hogy ez hülyén hangzik, de én előbb elképzelem magam, hogy mit és hogyan csinálnék életem végéig és utána ahhoz mérten keresek szakokat.

Teljes mértékben el tudom képzelni agamról az alábbiakat:

-előadásokat, tréningeket tartani embereknek (ugyanakkor nem lennék tanár)

-megszervezni dolgokat (pl. közlekedési útvonalat, hogyan lehet legkönnyebben, legprofitorientáltabban eljutni A-ból B-be...)

-nagyon szeretek szót érteni és kommunikálni emberekkel (3 idegennyelvet beszélek, de pl nem szívesen lennék fordító)

-el tudom képzelni magam egy nagy cégnél például, elegáns öltözetben, vagy épp üzleti utakra indulva, tárgyalásokra készülni... tehát nálam a kommunikáció egy fő előnyöm. :D

-érdekelnek mind a humán és reál tárgyak is, így olyan helyen szeretnék elhelyezkedni/továbbtanulni ahol ezeket tudom hasznosítani és nem csak az egyikre kell koncentrálni.

-imádok utazni, gy ezt is beleképzeltem a jövőmbe.

-imádok sportolni, az extrémsportokat, de ezkkel nem foglalkoznék csak hobbiszinten.

-szívesen dolgoznék olyan területen ahol beleláthatnék dolgokba, olyanokba amiket egy átlag ember nem tud, nem sejt (pl. egy repülőút megszervezésének , beosztásainak hátterébe, azokba a dolgokba amiktől minden simán megy és rengeteget hozzá tesznek mások.) Én is ilyeneket szeretnék, hozzátenni dolgokhoz,mégis hátulról tehát nekem elképzelhetetlen, hogy nyilvánosan, sajtóban, kamerák előtt dolgozzak. (nagyon kivételes esetben fordulhatna elő csak.

Körülbelül ennyi. Annyi még, hogy nem tudnék orvos lenni, illetve jogra se mennék, mert nem tudok magolni és csak betanulni dolgokat, olyan szak kell ahol gondolkodni kell, használni a már megszerzett tudást, tapasztalatokat. Illetve amit még el szeretnék kerülni az a politika, nem szeretnék vele foglalkozni.

Köszöönöm a válaszokat és tanácsokat. És mielőtt bárki leszólna vagy kötekedni vágyna, használom a googlet, utánanéztem szakoknak, vannak elképzeléseim, de szeretnék tanácsokat hallani olyanoktól akik már dolgoznak vagyhasonl területen vagy ismernek olyat aki hasonló területen van.



2017. júl. 27. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Így a leírásból nekem az emberi erőforrások ugrott be először
2017. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp valami közgazdasági szak, amivel lehetsz üzletkötő pl, de akár a logisztikát is ajánlanám.
2017. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
turizmus
2017. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még!

Ezeknek utána nézek. Megnézem a tantervet, ilyeneket. És közgazdasági szakok közül melyik az amelyik legjobban megéri? Mert viszonylag hasonlóak, de nem ugyanolyan a presztízsük.

2017. júl. 27. 12:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,

én BGE-s vagyok, így most erről az iskoláról írok elsősorban.

Kereskedelem és marketing alapszakon nálunk van kereskedelmi logisztika specializáció (KVIK-en), utána mehetnél logisztika Msc-re (a szervezkedés miatt gondoltam erre) :)

Vagy nemzetközi gazdálkodás BA (a nyelvek miatt) - azt hiszem, itt is van valamilyen szállítmányozással kapcsolatos specializáció a KKK-n.

Turizmust én annyira nem ajánlom, azzal inkább egy hotelben tudsz elhelyezkedni vagy utazási irodában, esetleg idegenvezetőként, kevésbé az üzleti szférában, és utazni sem nagyon tudsz, inkább csak kiszolgálhatod az utazókat (általában, persze biztos vannak kivételek, de elég sokan végeznek itt és a nagy többség így tudja hasznosítani).


A gazdasági szakokon alapvetően a reál beállítottság előnyösebb a sok számolós tantárgy miatt, de vannak humán tárgyak is pl. jog, szociológia, pszichológia, egy-két töris tantárgy. Illetve ami neked nem lesz probléma, de kiemelendő, hogy a nyelvek nagyon fontosak! :)

2017. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod!
2017. júl. 29. 18:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Turizmust nem ajánlom.

Menedzser jó lehet, pl. supply chain management valami gazdasági szak után.

2017. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!