Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, informatika-mat...

Mit gondoltok, informatika-matematika iránti érdeklődéssel milyen szak lenne a legmegfelelőbb nekem?

Figyelt kérdés

Most leszek végzős, Pécsett lakom és amiket eddig nézegettem az igazából a mérnökinformatika és a programtervező informatika. Idén érettségiztem infóból előrehozottan, igaz középszinten, de tök jól sikerült (95%), és nyilván emellett faktra is járok, ahogy matekból is. A fizikát is szeretem, ha értem. Nagyon-nagyon jó tanárom volt ezidő alatt, neki köszönhetően úgymond 'ráéreztem' a fizikára, ezért a számolós részek mindig hibátlanközelire sikerültek, végig 5-ös is voltam, matekból szintúgy. De nem tudom, mérnökinfón amit leadnak anyagot nem túl nagy ugrás a középiskolaihoz képest? Illetve még, hogy hátrányt jelenthet-e az, hogy lány vagyok, akármelyik szakon? Mármint hogy a fiúknak talán jobb érzékük van hozzá, vagy ilyesmi...

Infóból tervezek emeltet, attól függ, menni fog-e a programozás. Mindenképp ezirányban tudnám elképzelni magam, de a 2 szak között nagyon vacillálok. A másik problémám még az, hogy ahogy itt olvasgattam, mindenki Pestet ajánlja inkább, pl a BME-t, de én valahogy 'nem mernék' oda jelentkezni, vagyis nem tudom, úgy érzem nem lennék odavaló... de itt a Pollackot eddig nem sokan dicsérték, ha mérnökinfóról volt szó, a TTK-s programinfóról meg csak annyit hallottam, hogy jó, de mocsoknehéz. Valaki esetleg 1-2 tapasztalatot, vagy szempontot ami alapján könnyebb lenne a döntés...?



2017. júl. 27. 16:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá, hogy én nem vagyok egy zseni típusú ember, az eddigi dolgaimat nagyobb részben értem el szorgalommal, mint IQ-val... egyetemen akár ez is jelenthet gondot?
2017. júl. 27. 16:34
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Proginfónál az ELTE lenne a legjobb, viszont ennél a szaknál (Az eltén különösen) a matek számít a leginkább. Első évben szinte csak az van. A fizika egyálltalán nem számít, az is +, azzal is lehet menni emelt érettségivel, de nem igazán érimeg mert nem lesz rá szükséged. Az alap infó igazából semmi, gimiben még az emelt is egy vicc sajnos.

Sokan amúgy azt nehezményezik az eltén, hogy túl elméleti, de szerintem ez inkább pozitívum. Igazából nem programozni tanítanak meg, hanem hogy hogyan tanulj meg programozást tanúlni gyorsan. Így ha elvégzed 2 hét alatt képes leszel teljesen új programozási nyelveket a fejedbe tömni.

De a legfontosabb, hogy tényleg a matek a lényeg ezeken a szakokon.

2017. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Proginfó az nagyon nehéz tud lenni, de átlagos képességekkel, szorgalommal elvégezhető. Aki azt állítja, hogy magas IQ kell hozzá az csak beképzelt, valamint nem tudja hogy a tudományos világban az IQ szint egyre inkább jelentéktelen adatként van számontartva.
2017. júl. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

egyértelműen Óbudai Egyetem NIK, vagy BME VIK.


Máson ne is gondolkodj. Majd jönnek a nagy "tudósok" akik elvégeztek mindenféle vidéki nóném infó egyetemet és azt fogják mondani, hogy hülye vagyok mert az ő szakmájuk ugyan annyit ér mint egy ÓE-NIKesé. Hát nem. 10ből 7 magyar cég így kezd egy gyakornoki / állásinterjún: hol szerezted a mérnökinfós diplomád? a NIK-en vagy VIK-en? Bármi mást mondasz, nem is fogsz kelleni.

2017. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

# 4


bocs kicsit túloztam. Lehet, hogy felvesznek, de 3-4 éves szakmai gyakorlattal nem 500-at fognak adni, hanem azt fogják mondani, hogy elégedj meg a 300-350-el. Ennyivel ér kevesebbet a többi diploma ezeknél. Az meg a másik, hogy külföldön tudják mi az, hogy NIK :D Vajon miért :D

2017. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

" Az meg a másik, hogy külföldön tudják mi az, hogy NIK :D Vajon miért :D"


Te álomvilágban élsz. Örülj, ha azt tudják melyik kontinensről jöttél. Senkit nem érdekel hol végeztél. Első munkahelyed után meg sem kérdezik. Vagy értesz valamihez vagy nem.

2017. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem az számít hogy hol szerezted vagy egyáltalán van e diplomád,az számít hogy kit ismersz persze azért nem árt ha tudsz is.
2017. júl. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!