Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elképzelhető még 30 fölött az...

Elképzelhető még 30 fölött az orvosi egyetem elvégzése?

Figyelt kérdés
Pszichológus vagyok, viszont mindig is minden vágyam az volt, hogy orvos lehessek. Jelenleg is kórházban dolgozom. Elképzelhető, hogy teljesül még ez az álom? Az alapvető feltételeinek már utánajártam, inkább olyan szubjektív szempontokra vagyok kiváncsi, mint hogy pl. vannak-e egyálalán idősebb hallgatók, és ha igen mennyire fogadják el őket, stb.. Köszi!
2017. júl. 27. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak idősebb hallgatók is, ezzel nem hiszem, hogy gond lenne.

De azzal tisztában vagy, hogy ha pszichiáter akar lenni akkor az még a 11 év után 60+ hónap a szakosodás? (a legkevesebb a 28 hónap a háziorvosnál).

2017. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom 6 + 5 év. Egyetemi alapképzés 6 év, rezidens törzsképzés 24 hó, pszichiátria szakgyakorlati idő 36 hó, majd szakvizsga - ez összesen valóban 11 év. Vagy rosszul tudom?
2017. júl. 27. 23:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk vannak 30 feletti hallgatók is, egyikük neonatológián volt nővér, másikuk töri-magyar tanári szakot végzett, van, aki jogot.

Nem nézik ki őket, egyetemen már nem szokás azzal foglalkozni, hogy ki mit miért csinál. Az oktatók meg sokszor még mondják is, hogy érettebb személyiségek a gimiből frissen kikerült 18-19 éves korosztálynál. Különben is csak egyszer él az ember, egyszer van módja megvalósítani az álmait, így, ha van rá lehetőség, ne a mások véleménye érdekeljen szerintem.

2017. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!